Dům číslo 6

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-683-9

Host (2013) 978-80-7294-683-9 240

Novela zavádí čtenáře na periferii města, do polorozpadlého domu schovaného kdesi uprostřed bývalého továrního areálu mezi vysokými pecemi vítkovických železáren. Stejně jako zchátraly, zrezivěly a rozpadly se výrobní haly továrny, sešli také lidé, kteří v domě ještě přežívají. Příběh s detektivní zápletkou popisuje osudy čtyř sousedů, kteří se při hledání zdánlivě nejjednodušší životní cesty dopustí zločinu.

Všechny hrdiny spojuje miniulost prožitá v kleci fabriky, neschopnost změnit svůj život k lepšímu, neschopnost představit si sebe samé jako strůjce vlastního osudu. (Založil/a: Nantong)

Nela Rywiková Nela Rywiková
*??.??.1979

vladislaus
  20. 6. 2014, 13:40
Dle mého názoru je to slabé, ale asi jen díky nevypsanosti mladé nadějné autorky. Styl vyprávění totiž je nestálý. Přeskakuje z pohledu jedné postavy na pohled druhé postavy. Na mně to působilo dost chaoticky.
Venceslao90
  21. 3. 2014, 11:26
Po delší době jsem si přečetl knihu českého autora a bylo to fajn. Začátek má takový pomalejší rozjezd, celkem dlouze se v něm rozebírají životní příběhy jednotlivých postav v baráku, ale potom se to celkem rozjede a z knížky se stane spíše detektivka. Detektivní linka není nijak zvlášť originální, ale posledních pár kapitol bylo celkem napínavých. Jediné co mi na knize vadilo, byl ten ostravský dialekt, který jsem přelouskával celkem dlouho a akorát to brzdilo tempo knihy. Jinak nemám co bych vytknul, ale ani nic, co bych vyloženě pochválil...
vanous95
  2. 10. 2015, 20:16
Já byl naprosto spokojený! Pocházím z Ostravy, takže vykreslené prostředí jsem si dokázal živě představit. Dílo je dle mého názoru čtivé a velice dobře napsáno!
kamie
  18. 10. 2013, 14:00
Příjemné čtení, detektivní zápletka po kompoziční stránce funguje, přičemž text celkem povedeně ozvláštňuje jak vykreslení sociálních podmínek, tak práce s prostorem - dům (popřípadě zapomenutá periferie) jako uzavřený svět se svými vlastními pravidly.
Pihtipudas
  20. 3. 2014, 17:23
Čtivá a zajímavá kniha, autorka-debutantka se občas sice dopustila nějakých těch klišé, které čtenář prostě nemůže nevidět, na druhou stranu si zase na nic nehraje a nevymýšlí zbytečné zamotanosti a vedlejší linky. Sympatický hrdina, zajímavé prostředí, dialogy v ostravském nářečí. Závěrečné vygradování děje bych označila za nejlepší část knihy, tam jsem byla příjemně překvapená.
Uzavřený_účet_9045
  4. 7. 2015, 23:31
Milé překvapení. Jednoznačně jedna z nejlepších českých detektivek za poslední dobu (alespoň pro mě určitě). Občas trochu chaotické přeskočení z pohledu jedné postavy na pohled jiné, ale nijak zvlášť to nevadilo.
Anyzz
  31. 8. 2015, 21:08
První polovina knihy mě moc nenadchla, ale prokousala jsem se jí do druhé, mnohem zajímavější poloviny, která se mi líbila mnohem víc, děj začínal být napínavý a konečně se v něm něco začalo pořádně dít. Celkově za 4*
evasamankova
  26. 9. 2013, 14:21
Výborná kniha jak popisem deprimujícího, zchátralého a vylidněného prostředí, tak i samotnou detektivní zápletkou. Autorka rozhodně disponuje bohatou slovní zásobou a podala to lehce a velmi čtivě.
Alieri
  23. 11. 2013, 13:03
Na prvotinu výborné čtení... a kdo někdy alespoň chvíli žil v Ostravě, ví... Těším se na další knihu...