Pokročilá teorie her ve světě kolem nás

Pokročilá teorie her ve světě kolem nás
Originální název: Pokročilá teorie her ve světě kolem nás

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4620-3

Grada (2013) 978-80-247-4620-3 232

Na trhu ojedinělá kniha seznamuje čtenáře s evolučními hrami, diferenciálními hrami, statistickými hrami a metahrami, vysvětluje základní myšlenkové toky a koncepty, a ilustruje je na mnoha, většinou původních, příkladech. Všechny tyto hry jsou v české literatuře velmi špatně dohledatelné a neexistuje u nás publikace, která by je rozumně shrnovala. Autor nejprve stručně představuje základní teorii her, která pak slouží jako odrazový můstek k zajímavějším druhům her, a v závěru knihy vede polemiku o použitelnosti teorie her v běžném životě. Publikace je určena zejména studentům vysokých škol, kteří prošli základním kurzem teorie her a chtějí se o této disciplíně dozvědět více. Kniha klade na čtenáře nároky zběžné znalosti základů teorie her, logiky, teorie pravděpodobnosti a matematické analýzy. Každá kapitola obsahuje dvě části: matematickou a nematematickou. Matematická část tvoří zhruba dvě třetiny kapitoly a je v ní vyložena látka s matematickou korektností doplněná příklady. Nematematická část shrnuje matematickou část řečí, která nepoužívá matematické výrazy, a měla by sloužit čtenářům, jež nemají hlubší matematické znalosti, aby se v látce zorientovali a pochopili hlavní myšlenky. (Založil/a: alča87)