Berlín

Podtitul: Společník cestovatele

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-249-1028-4

Ikar (2008) 978-80-249-1028-4 352

Hlavní město Německa má jako oblíbená turistická destinace rozhodně co nabídnout – historické památky, muzea, parky a zahrady, oblíbené trhy, vyhlášené restaurace či živou kulturní scénu. Navštivte Braniborskou bránu, zámek Charlottensburg, park Sanssouci a další pamětihodnosti. Průvodce nabízí řadu informací o pohnuté historii města a praktických rad o tom, kde se dobře najíst a kam zajít s dětmi. (Založil/a: ilon-a)

ilon-a
  18. 3. 2013, 11:20
Mě osobně se zpracování týhle knihy moc nelíbí. Berlín je sice, dejme tomu, docela hezký město a pár svých jedinečných zajímavostí má. Tahle kniha toho obsahuje ale až přehnaně moc - jmenuje snad každou berlínskou budovu, každý její záhyb, až moc historie, až moc dat, moc popisů. Vše je tak shrnuté do maličkých odstavečků, a tak zde neni ani prostor pro rozepsání se o těch skutečných zajímavostech...
Na druhou stranu, kniha mi dobře posloužila alespoň orientačně, co se v Berlíně nachází a docela užitečné byly i mapičky jednotlivých částí města.