Bůh není samotář

Originální název: Benedict and Bernard - seeking God alone - together

Paulínky - 2006
ISBN: 80-86025-94-2

Paulínky (2006) 80-86025-94-2 118

Duchovní obnova se sv. Benediktem a sv. Bernardem. Benedikt z Nursie a Bernard z Clairvaux se nikdy osobně nesetkali, dělí je půl tisíciletí, ale ač každý jiný, obdarovaný jedinečnými dary, přesto jsou si nápadně podobní: uvažovali stejným způsobem, a to Božím způsobem. Právě proto mohou být Benedikt a Bernard našimi průvodci, vždyť takové myšlení nestárne, zůstává mladé, inspirativní a svěží. Asi nenajdeme spolehlivější způsob, jak hlouběji proniknout do přítomnosti, než sestoupit hluboko do minulosti k duchovním základům - a především ke dvěma jejich pramenům, Benediktovi a Bernardovi, kteří žili otázkami, jimiž žijeme my, čelili stejným otázkám, jimž se na duchovní cestě nevyhne žádný současný člověk: Čím je pro mě Bůh? Kam ve svém životě směřuji? Existuje lepší cesta? Kdo je mnich? Kdo je křesťan? (Založil/a: vladislaus)

Linus Mundy Linus Mundy