Star Trek: Enterprise - Kobayashi Maru

Star Trek: Enterprise - Kobayashi Maru Originální název: Star Trek: Enterprise - Kobayashi Maru
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Laser-books - 2013
ISBN: 978-80-7193-364-9

Laser-books (2013) 978-80-7193-364-9 496

Ochrana nákladních lodí je pro další existenci nově zrozené Koalice planet naprosto nezbytná. Mezihvězdným hlídkováním byli pověřeni kapitáni Hvězdné flotily Spojené Země, a nemají tak na práci nic lepšího než ostražitě vyhlížet do temnoty vesmíru.
Kapitán Jonathan Archer z hvězdné lodi Enterprise propadá pocitům marnosti a rád by věděl, zda i někdo jiný vidí totéž co on. Tajemnou, uzavřenou a militaristickou společnost, která je přesvědčena, že její přežití visí na vlásku, a na své sousedy pohlíží jako na hrozbu. Jejich jediným cílem je za každou cenu získat neomezenou moc. Právě taková je podle všeho filozofie neznámých a dosud nikým nespatřených Romulanů.
Archer si dobře uvědomuje, že svazky mezi signatáři Koaliční dohody jsou křehké a mohou pod tlakem povolit. Ví také o nepřátelství Romulanů a je přesvědčen, že za neobjasněnými útoky na nákladní lodě stojí právě oni. Nemůže však své domněnky podepřít žádným důkazem, protože by tím ohrozil život svého přítele.
Komu prokáže loajalitu: svému příteli, své domovské planetě, nebo Koalici? A pokud si bude nucen vybrat, nepřijde přitom o všechno?
Existuje řešení bezvýchodné situace? (Založil/a: Desmond)

prkali
  24. 5. 2016, 21:24
A jak tak čtu Dívku, která si hrála s ohněm, na str. 118 náhle vidím, že:
"Děláš si srandu?"
Lisbeth na Mimmi pohlédla bezvýraznýma očima.
"Já jsem ale blbka. Vy nikdy nežertujete, pana Spocku."
- což - ! - mi připomnělo, že jsem onehdy dostala nějakou Star Trek knihu - a ani nevím, kde ji mám, natož abych si ji přečetla!
A když jsem před chvílí hledala provázek, abych převázala dva balíky starých novin a zítra je cestou na nákup zanechala v hale našeho domu pro sběratele z řad rodičů školkařů či školáků, narazila jsem na jakousi krabici - a v ní poklad - ty nasazovací čarodějnické paznehty (kdysi příloha časopisu Kačer Donald - ve tmě nazelenale zářej!), co jsem je před 30.4.2013 slíbila půjčit naší Irče, aby mohla do reje - a přes veškerou snahu jsem je nenašla... - a taky ty špás bryle z Vídně, co vypadají jako obyčejný protisluneční lenonky, alespoň tedy pro jejich nositele - divákovi se ale jeví, že ze skel jaksi lezou oči z důlků - tzv. holo-efekt - tzv. bulvobrejle - o kterých jsem si taky myslela, že jsem je někomu půjčila a jsou navždy v čudu!!! Jo, to ale není to, co sem chci psát - já našla taky hromádku knížek a navrchu byla právě tahleta Kobayashi Maru! Tak se jí jdu podívat na zoubek - a časem snad dám vědět, jak to dopadlo...
8.2.2014 - jak to dopadlo? ... se, jak vidím na konci této knihy - možná dozvíme v přímém pokračování - nebudu uvádět, jak se ta kniha jmenuje, protože už její název je trochu jaksi spoiler... ! Ale jak dopadlo moje hodnocení napsat mohu - prvních asi dvacet stran jsem trochu zívala - ale pak už nebyl na nic čas a frčelo se warpem!
Gallienus
  4. 5. 2015, 18:07
Nejsem fanda Star Treku, ale seriál se mi líbil, bohužel nebyl ukončen zrovna nejlépe a proto mě knižní pokračování zaujalo. Kniha se četla velmi dobře, bavila mě, postavy mi přišli dobře popsány a příběh také.