Pohádky pana přednosty

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Junior - 2012
ISBN: 978-80-7267-489-3

Junior (2012) 978-80-7267-489-3 109

Líbí se vám mašinky? Krásné, kovové, oddechující na nádraží nebo namáhavě supící po kolejích do kopce, až se jim kouří z komínů? Chcete vědět, kdo je to vechtr, co znamená pešunk, pucvole nebo jiná tajuplná slova? Prozradí vám to tahle pohádková knížka s půvabnými ilustracemi Jiřího Boudy. A navíc se dovíte, jak to dopadlo se Šlechtičnou, namyšlenou lokomotivou, skromným motoráčkem a Hadimrškou, jak pan přednosta Drahorád zachránil život slonovi z cirkusu a spoustu dalších příběhů o nádherných mašinkách. (Založil/a: ladka)

teite
  25. 8. 2016, 17:08
Svoje hodnocení zde musím rozdělit - mně, dospělé, se knížka moc líbila. Mému synovi, jemuž jsem ji předčítala, nikoli - nudila ho dokonce natolik, že mi několikrát řekl, ať už nečtu, že bude raději spát (a to se opravdu stává velmi zřídka). Proto průměruji a dávám hodnocení též průměrné.
ladka
  15. 3. 2013, 13:22
Tak tohle byla láska na první pohled. V knihkupectví jsem se zamilovala do obrázků Jiřího Boudy. A pohádky? Ty jsem četla jedním dechem. Zával na trati, vykolejení vlaku, lupičí, inspekční cesta ředitele drah atd atd. Jedna pohádka hezčí než druhá.