Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Matka

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Matka Originální název: Die Mutter
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání:
Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01549-8
Počet stránek: 342
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2005) 80-00-01549-8 342

Psychologický román je dramatem rodiny venkovského lékaře, do níž se jednoho podzimního večera nevrátí šestnáctiletá, zdánlivě bezproblémová dcera. Zoufalá matka v následujících dnech a týdnech dělá všechno možné, aby dceru našla nebo alespoň dokázala vysvětlit její zmizení. Při svých zoufalých akcích nebere ohled na konvenci a místní zvyklosti, pátrá v minulosti po eventuální příčině a zákonitě tak odhalí nejrůznější tajemství a vztahy... (Založil/a: strixa)

(více)  

Štítky

více  
Petra Hammesfahr Petra Hammesfahr
*10.5.1951

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Peetuliska
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 8. 2016, 19:46
Psychologický román, který sleduje myšlenkové pochody matky, které se náhle nevrátí domů dospívající dcera. Celý román rozebírá její nitro. Kde udělala chybu? A co by udělala jinak? Proč si člověk vše uvědomí, až když se něco stane nebo je pozdě?

Spisovatelka bývá v Německu označována za "Stephena Kinga v sukních". Pro mě jako fanouška Kinga je to spíš marketingový tah, co se ale upřít nedá je určitá podobnost v dokonalém popisu charakterů a pocitů. Kniha mě velice bavila, obsahuje plno náznaků, jak vše mohlo být a vždycky se posune kousek dopředu, ale nikdy ne tak, abyste si byli jistí tím, kdo za vším stojí a co byl hlavní důvod náhlého zmizení. Jediné co knize trochu ubírá je určité množství (možná překladem) vzniklých nelogických slovních spojení a chyb. Pro mě ale nová autorka, která stojí za povšimnutí. 85%