Vyvolená

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2686-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2686-6 272

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se – tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda... V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou – podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené – ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

PeťkaW.
  9. 9. 2015, 20:22
Oceňuju, že autorky konečně plně rozvinuly hlavní dějovou linku. Už jsem se bála, že se pořádného děje nedočkáme. Moc ale nechápu jejich snahu o to, udělat z hlavní hrdinky nesympatickou potvoru. To se opravdu moc nepovedlo. Milostné polízanice byly na mě až moc vyumělkované a přitažené za vlasy a absolutně jsem nechápala, co vedlo Zoey k tomu, aby se chovala, jak se chovala. To mi dojem z knihy docela kazilo. Ale jinak se dobře četla, odsýpalo to a základ pro další díl je postavený dobře, tak jsem uvidíme, jak se s tím popraly Castovic holky dál.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:12
Pomalu se mi to přestává líbit a netuším čím to je. Snažila jsem se to přečíst v klidu, ale nenehcla mě to v klidu.
Nepatří zrovna k mým oblíbeným, a prvnímu dílu se rozhodně nevyrovná. Ani zdaleka ne.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:40
Po půl roce jsem si řekla, že si přečtu třetí díl ve vlaku, protože u toho aspoň usnu. A on mě chytil víc než předchozí dva.

Možná to bude tím, že je do příběhu více zapletena Afrodita, která je mrcha a dialogy více utíkají a je to zajímavější.
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:25
Obsahuje spoiler spoiler V tomhle dílu mi Zoey přestala být sympatická, protože je to s prominutím hrozná coura. Lorena mi bylo líto jen maličko. Malilinkato. Dost mi vadilo jak je v knize vykreslována církev, přičemž to jejich "upírský náboženství" je naprosto postižený. A moc jsem nepochopila, jaktože se ze Zoey a Afrodity prakticky ze dne na den staly z nepřítelkyň skoro nejlepší kamarádky.
Wajny
  4. 11. 2014, 12:39
Třetí díl se mi oproti druhému dílu líbil mnohem víc. Konečně jsem měla pocit, že jsem se do knihy "zažrala" a začala jsem hned číst čtvrtý. Nic nemění na tom, že postava Zoey se mi líbí pořád míň a míň, ale v pár chvílích mi ji opravdu přišlo líto. Knihy mi trochu připomínají Super drbnu, která je spojena se stmíváním - možná kdyby kniha byla pojata "normálně" bez upírů a tak, tak by to byl docela dobrá kniha o puberťácích, kterým vévodí Zoe. Jediné, co se mi opravdu líbilo, je postava Afrodity, jejíž postava se velmi pěkně rozvinula a popis jejího nitra je super. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, teď jsem se do toho trochu zažrala, takže vypadá, že bych mohla přečíst celou dlouuuuuuhhhhhouuuuu sérii :-) 3, 5*
Wiktoria
  11. 4. 2011, 16:54
Občas trošku rozpačitý díl. Trošku násilně nastrčená pasáž, kdy Zoey načapá Neferet a Lorena, ale jinak moc a moc povedené.
Ale hlavně to prosím nesrovnávejte s Twilight! Co začala mánie a filmy, jsem na Stmívání tak trošku alergická. Navíc Zoey se s Bellou vůbec nedá srovnávat.
Líbí se mi, že vytvořily úplně nový svět (ovšem přijde mi to třošku dost protikřesťanské =)).
A ty rozepře s Neferet! Čekám, kdy se ty dvě porvou =D
Angel_1
  26. 3. 2012, 2:06
Tato sága je opravdu super. Kdo nečetl, tak jak začne, nebude chtít přestat, jak dočte jednu knížku hned začne s další :-) Líbí se mi, že na začátku dalšího dílu není x stránek o tom co bylo v předešlé. Doporučuji všem ženským, co mají rádi tenhle styl :-)
Baru Wampire
  15. 7. 2010, 14:21
I když se možná základ téhle série opírá o Twilight ságu, má v sobě něco originálního a mimo prvního dílu, který se mi nelíbil, jsou tyhle knížky vážně dobré, výborně se čtou, soucítím s hlavní hrdinkou, která to opravdu nemá jednoduché.