Sen porodní báby

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3797-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-3797-8 640

Martin syn Thomas se na podzim roku 1191 vrací z křížové výpravy zbaven všech iluzí. Ale ani doma nenachází klid, protože v Míšeňské marce vládne krutý Albrecht. Když markrabě zaútočí na svého bratra Dietricha, po jehož boku Thomas ve Svaté zemi bojoval, nezbývá oběma jiná možnost než opět sáhnout po zbrani. Situace se jeví jako bezvýchodná, proto musí Dietrich uzavřít účelové spojenectví s durynským markrabětem. Ten od něj na oplátku za vojenskou pomoc požaduje, aby se zasnoubil s jeho dcerou. Je to vysoká cena, protože Dietrich už dávno tajně miluje Martinu dceru Kláru… (Založil/a: Majkynka)

Jadelaine
  13. 5. 2016, 10:53
Na začátku série byla trochu skeptická, jak autorka poveden příběh dál, protože konec prvního dílu se skoro stal až červenou knihovnou. Další díla ale nebývala na kvalitě, která podle mě gradovala čtvrtým a pátým dílem pentalogie. Moc se mi líbil popis křížové výpravy i sporů mezi Albrechtem a Dietrichem. Hezký román, doporučuji.
Alča25
  10. 7. 2013, 10:41
Skvělé zakončení celé pentalogie. Kniha se velmi dobře čte, nechybí napětí, akce, láska, nenávist, smíření. Na to, že má přes 600 stránek, tak jsem jí přelouskala za tři dny. Všem vřele doporučuji.
HelenaH82
  12. 2. 2015, 19:50
Až v průběhu čtení mi došlo, že čtu pokračování knihy - to že páté, mě překvapilo. Asi bych pět dílů nepřečetla, ale takto nechyběl příběh o vztazích, bojích, plánech. Kniha je z mého pohledu velmi čtivá.