Dilema všežravce

Hodnocení:       0 %   (hodnoceno: 0x)
0

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Dilema všežravce Autor:
Originální název: The Omnivore's Dilemma

Zdraví / Životní styl

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Argo - 2013

ISBN: 978-80-257-0896-5
Počet stránek: 368

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 0x    V přečtených V přečtených: 2x  V knihovně V knihovně: 1x      K přečtení K přečtění: 9x Právě čte Právě čte: 1x

Autor se ve své mimořádně čtivé práci zaměřuje na velkovýrobu potravin v USA, ovšem jeho poznatky jsou stejně platné pro všechny vyspělé země západního světa. Krom alarmujícího reportážního popisu samotné produkce uvažuje i o tom, jaký má dopad na krajinu, hospodářské plodiny a zvířata, ale i na skladbu našeho jídelníčku, stavovací návyky, kulturu stolování i zdraví člověka.
Jeho popis průmyslového zpracování potravin, do kterého vstupuje chemie či genetické inženýrství, je varovný, autor nicméně v této i dalších svých knihách nabízí i východisko. Prostá doporučení typu "nejezte nic, co by vaše babička nepovažovala za potravinu" či "nekupujte nic, co je složeno víc než z pěti ingrediencí", apelování na návrat tradičním receptům a mísdtním dodavatelům jsou stejně platná i pro českého čtenáře.
Michael Pollan se této tematice věnuje soustavně a s mimořádným čtenářským ohlasem. Mezi jeho knihami najdeme tituly jako Obrana jídla: Jedlíkův manifest či Pravidla pro stravu: Jedlíkův manuál.
(Vložil uživatel: akcaka)

Komentáře ke knize Dilema všežravce:

Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Řadit:   Od nejnovejších  |  Dle kvality