V plamenech

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2134-1

Ikar (2013) 978-80-249-2134-1 480

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed plamenů zůstanou i sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu...

Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak.

Psychologický thriller s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut, byl v roce 2011 druhým nejprodávanějším beletristickým titulem na britském Amazonu. (Založil/a: sashenka)

Rosamund Lupton Rosamund Lupton

moonchild
  1. 11. 2013, 16:52
Psychologický thriller s prvky detektivního románu od britské autorky,jejíž prvotina Sestra se stala bestcellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepčí prozaický debut.
Nikolka001
  24. 8. 2013, 0:49
Námět skvělý, ale bohužel mi vadilo, že se v knize všechno moc rozebíralo. Ono by ani nevadilo kdyby byla kniha o krapet kratší. Musím říct, že jsem se chvílemi nudila. Ale také nastaly chvíle, kdy jsem lapala po dechu. Konec mě doslova rozsekal. Vůbec jsem ho takový nečekala. Uvidíme, jaká bude druhá kniha od této autorky. Určitě bych si ji ráda přečetla. :)
XZvire
  27. 8. 2014, 18:24
Zajímavě napsaný psychologický thriller. O trochu slabší než předchozí Sestra. Poměrně dojemný příběh, škoda jen, že je místy zdlouhavý a trochu nudný.
Tuleník
  18. 8. 2013, 16:40
Velmi hluboký exkurz do sebeanalyzující duše matky, která odkrývá různé souvislosti svého života, srdcervoucí a slzy nutící emotivní části.. Detektivní zápletka je pouze jako bonus v úžasném psychologickém dramatu.
minkar
  12. 11. 2016, 16:46
Matka a dcera v komatu po pozaru skoly, obe se jako duchove potuluji po nemocnici a s relativnim klidem a humorem se snazi tuto situaci prestat a zjistit, co se vlastne stalo a proc. Kniha byla podle me zbytecne dlouha, nektere pasaze vylozene nudne. Take "ty" forma mi prilis nevyhovovala a spatne se mi cetla. Nicmene i tak hodnotim knihu velmi pozitivne, ctenar je napnuty az do posledni stranky. Uplny zaver byl relativne predvidatelny, ale kniha ho potrebovala.
Ivuska88
  22. 7. 2016, 15:02
Tato kniha se mi četla velice dobře. Strašně jsem doufala, že se probudí jak obětavá matka, tak dcera. Příběh se úžasně rozvíjel a nacházely se nové a nové indicie kdo vlastně založil požár a kdo může za zranění Jenny. Ze začátku to vypadalo jako útok na samotnou Jenny. Jenže postupem děje dochází k rozuzlení. Když bych se měla v cítit do matky, Velice jí fandím a obdivuji co vše pro svou rodinu dělala. Dále je vidět jak své děti milovala, bez zbytečných oklik a argumentů se vydala do ohnivého pekla na záchranu své dcery. Při záchraně utrpí zranění i ona. Příběh se začne odehrávat v nemocnici kde Jenny s matkou leží a jejich duše se volně pohybují. Snaží se vypátrat kdo oheň založil a co vše se vlastně stalo.
Postupně se zjišťuje, že jestli se nesežene pro Jenny srdce tak do pár dnů zemře. Jak příběh nakonec dopadne? To si musíte přečíst sami. Velice knihu doporučuji a dávám jí jedničku s hvězdičkou :)