Výheň času

Poprvé vydáno celosvětově: 1983

Návrat - 1995
ISBN: 80-7174-110-8

Návrat (1995) 80-7174-110-8 452

„Stále více a více se souhlasně přijímá, že doby ledové se shodují s posuny ve sluneční soustavě prostřednictvím spirálních ramen naší galaxie. Proto jsem začal být zvědavý, co vznikne z biologického druhu, který rozvinul svou inteligenci právě před tím, než kolem jeho planety přešel plynný mrak mnohem hustší, než onen v Orionu, jímž Země nedávno – alespoň z kosmického hlediska – prošla. Pokusil jsem se vymyslet jeho dějiny a opíral jsem se přitom o rady pana Iana Ridpathe, jemuž vděčím za promptní a štědrou pomoc.“ John Brunner (Založil/a: HELLBOY-DB)

John Brunner John Brunner
*24.09.1934 - †1995

HELLBOY-DB
  7. 7. 2013, 10:09
Příběh nebyl tak špatný, jako spíš to, že jsem se do něj nemohl ze začátku dostat, zlepšení sice kolem druhé kapitoly nastalo a uprostřed mě to už i začalo bavit, ale ke konci to bohužel mělo zase sestupnou tendenci. Střed knihy, kde byl vývoj děje i postavy asi nejlepší, bych hodnotil tak kolem 70%, ale začátek a nezáživné poslední dvě kapitoly to stahují jen na ===40%.