Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Originální název: The Thousand Autumns of Jacob de Zoet
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2668-0

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2668-0 504

Představte si říši, která se už několik staletí izoluje od okolního světa. Žádný cizinec nesmí vstoupit na její území, nikdo ji nesmí opustit. A přesto se otevře malé okno do této pevnosti: umělý, zdí obehnaný ostrov obývaný hrstkou evropských obchodníků.
Ta země se jmenuje Japonsko, přístav Nagasaki a ostrov Dedžima, píše se rok 1799. Právě tam umístil David Mitchell svého hrdinu, mladého úředníka Jacoba de Zoeta, který doufá, že nalezne své štěstí. Namísto toho jej osud vžene do divokého dobrodružství: Zamiluje se do Japonky Orito, dcery samuraje a porodní báby. Jenže jednoho dne zemře Oritin otec a Orito zmizí. Objevují se zvěsti, že byla prodána do otroctví. Jakob vyráží hledat Oritoana nebezpečné pouti je sváděn z cesty lží, zradoua vraždami. 1000 pozdimů Jacoba de Zoeta je obdivuhodně vystavěné umělecké dílo: historický román s exotickým nádechem, úžasnými zápletkami, děsivými námořními bitvami a množstvím postav. (Založil/a: Moreanne)

David Mitchell David Mitchell
*12.01.1969

mischka
  10. 12. 2013, 22:58
Trošku zavádějící popis tady u knihy. Hlavní hrdina Jacob nikoho hledat nevyrazí. Spoilovat nebudu :-) Pro mě byla tahle kniha nepopiratelně zajímavý čtecí zážitek. Několik dějových linií, částečně na sebe navazujících, zajímavé postavy, exotické prostředí a poutavé historické reálie. Oddechové čtení - narozdíl od Atlasu mraků.
poiu
  9. 10. 2014, 21:45
Trochu odlišná kniha Davida Mitchella (ve srovnání např. s Atlasem mraků). D. Mitchell píše krásným, poetickým jazykem a jeho knihy jsou velmi čtivé.

Vlastně jsem se od Jacoba de Zoeta nemohla odtrhnout a tahala jsem ho všude s sebou - do autobusu, tramvaje, do školy, do práce..... :-)