Dějiny NDR

Dějiny NDR

Nakladatelství Lidové noviny - 2003
ISBN: 80-7106-558-7

Nakladatelství Lidové noviny (2003) 80-7106-558-7 440

Kniha podrobně popisuje dějiny Německé demokratické republiky od jejího vzniku až po zánik a sjednocení Německa. (Založil/a: alča87)

Dadzi
  12. 8. 2013, 13:04
Dobrá kniha pro každého, kdo se o zajimá spíše o politický systém a vývoj v NDR! Nazvat tuto knihu dějinami mi nepřijde úplně vhodné... kdo by čekal historizující popisy ustavení režimu, vzniku Zdi, pádu Zdi atd., ten se moc nedočká. Tahle kniha je vyloženě pro člověka, který téma studuje do hloubky politickych procesů a přeměn. Naopak bude strašně neužitečná a nezajímavá pro toho, kdo by čekal knihu o "dějinách" jako takových. Jestli jsou to nějaké dějiny, tak spíše "dějiny politické". Naopak je toto Weberovo dílo, který je sám o sobě jedním z nejdůležitějších historiků Německa, velice vhodné jako zdroj k různým politologickým pracem, bakalařkám, diplomkám atd. ... Ale nečekejte přehledné a zábavné čtení, je to spíše nekonečně údajů a čísel z hospodářství, výstupů ze sjezdů SED, popisů mocenských struktur, klik etc.