Strážce majáku

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-718-1

Motto (2013) 978-80-7246-718-1 392

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství… (Založil/a: Nantong)

Kebab Bursa
  27. 4. 2014, 19:19
Těžko hodnotit, proč jsem si oblíbil zrovna tuto autorku skandinávských detektivek, ale zatím jsem od ní kromě posledního kousku přečetl všechno a vcelku svižně. Opět jde o tradiční mix brutálních vražd, starého příběhu, rodinného života, švédské přírody a sociálních otázek (tentokrát téma domácího násilí). Vím, že po rychlém přečtení následuje rychlé zapomenutí, ale dojmy zůstávají a chuť navštívit Fjällbacku zůstává.
Vera_28
  13. 11. 2015, 20:20
Kniha se mi také líbila jako ostatní díla autorky, ale starý příběh, i když souvisel s celkovou tématikou knihy, mi přišel takový - no, spousta věcí v knize byla jakoby nedopsaná - jak doopravdy dopadla Madeleine a její děti? Víme, že autorka dovede překvapit, proč tedy nedopsala, co se Stefanem? A taky mohla objasnit, kdo zabil Dagmar; dále jsem čekala, že objasní, proč konkrétně Annie měla už v mládí spojení s duchy. No, možná nemám správné připomínky, každopádně knize dávám tři hvězdičky.
Janie1988
  14. 8. 2014, 14:26
Mám ráda knihy této autorky. Nabízí propojení historie a kriminálních příběhů, čtivé příběhy. Opět jsem nebyla zklamaná.