Chvála pomalosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

65. pole - 2012
ISBN: 978-80-87506-22-6

65. pole (2012) 978-80-87506-22-6 293

Čím rychleji, tím lépe – tak zní neúprosný diktát dnešní doby. Přestože si denně stěžujeme na zrychlující se životní tempo, dobrovolně mu podřizujeme nejen naši práci, ale i zdraví a vztahy.
Carl Honoré představuje novou pomalou filosofii, která se staví do opozice proti kulturychlosti. Skrze osobní zkušenost ukazuje cestu, jak dosáhnout tolik kýženého zpomalení.
Provede nás stručnou „historií zrychlování“ a poté nás vezme kolem světa k tokijským meditujícím manažerům, do newyorské „superpomalé cvičebny“, do londýnské dílny tantrického sexu či do Itálie, domova Pomalého jídla a Pomalých měst.
Honoré píše s nadhledem a humorem. Trefně ukazuje na paradoxy a smutné následky neustálého zrychlování. Snaží se najít a nabídnout způsob, jak žít co nejlépe v rovnováze mezi rychlým a pomalým.
Zdroj: http://www.kosmas.cz/knihy/176948/chvala-pomalosti/?gclid=CMrpjInl8bUCFVG7zAoddxIASQ (Založil/a: barus.ch)

prkali
  14. 5. 2016, 18:45
Zpomalte. Rychle! - nazval Jan Lukavec, knihovník, svoji recenzi této knihy v Lidovkách. Dílo toto prý láká na obálce pobídkou, abychom spěchali do knihkupectví! No, pomalu si začínám myslet, že si tuhle knížku někde musím opatřit, ta filozofie se mi líbí. A taky ty fotky - např. o akci "Snídaně jako happening", kterou hnutí Permanent Breakfast bojuje proti zběsilému životnímu tempu organizováním snídaní ve veřejném prostoru, ke kterým zve kolemjdoucí a nad šálkem kávy či čaje se s nimi snaží debatovat (např. na tokijském hřbitově, u maďarského památníku, na slavonickém náměstí nebo ve vídeňské autobusové zastávce...).
Ewyonka
  28. 7. 2016, 19:12
Kolikrát se vám stalo, že jste v hlavě přecházeli veškeré úkoly ke splnění? Jak často vám vadí, že má "jen" 24 hodin? Chvála pomalosti je ideální návod jak zpomalit a nemít z toho špatný pocit. A zpomalíte ve všem :-)