Poslední noc v Chateau Marmont

Poslední noc v Chateau Marmont Originální název: Last Night at Chateau Marmont

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-663-3

Baronet (2013) 978-80-7384-663-3 376

Brooke ráda četla fantastický plátek Last Night, zaměřený na drby o celebritách. Ale jenom do té doby, než se její manželství stalo hlavní zprávou týdne. K oduševnělému a tajemnému Julianu Alterovi to Brooke přitahovalo od chvíle, kdy ho v jednom temném baru v East Village poprvé slyšela zpívat Hallelujah. Teď, po pěti letech manželství, Brooke pendluje mezi dvěma zaměstnáními – jako odbornice na výživu v New York University Hospital a jako konzultantka na dívčí škole v Upper East Side, kde se dívky se stravovacími poruchami nekontrolovatelně cpou – aby manželovi pomohla splnit sen o tom, že prorazí v hudebním světě. Když Julian po letech hraní v Manhattanských klubech a po těžké práci stážisty v různých vydavatelstvích konečně podepíše smlouvu se Sony, začíná to vypadat dobře. I když mu nikdo neslibuje, že se jeho album vůbec někdy dostane do vysílání, Julian stejně tráví v nahrávacím studiu dlouhé hodiny. To všechno se změní poté, kdy je Julian požádán, aby vystoupil v show Tonight s Jayem Lenem – a doslova přes noc je katapultován ke slávě. Téměř denně se naskýtají nové možnosti – nový značkový šatník, šňůra s Maroon 5, dokonce i vystoupení na Grammy. Nově získaná sláva je napřed zábavná – kdo by nechtěl bydlet v hotelu Chateau Marmont nebo navštívit natáčení jednoho z nejoblíbenějších televizních pořadů? Přesto se ale zdá, že je Brookin sladký manžel – stejný muž, který neumí ovládat teplou vodu ve sprše a který nosí ponožky do postele – čím dál víc nepřítomný... (Založil/a: al-ma)

Lucy Sisk
  8. 4. 2015, 21:31
Čekala jsem trochu víc, když si vezmu v úvahu, jak dobrou měla kniha reklamu. No jo, zlaté pozlátko je lákavé. Při čtení jsem nebyla nijak okouzlena stylem psaní nebo myšlenkovými pochody. Jedině mě dostala ta síťovina.