Můj hlas je dar

Můj hlas je dar

Galen - 2012
ISBN: 978-80-7262-902-2

Galen (2012) 978-80-7262-902-2 450

Joan Baezová, zpěvačka, světově proslulá autorka více než tří desítek alb a politická aktivistka, je i půl století po svém ohromujícím debutu na festivalu v Newportu stále aktivní a uznávanou osobností světové hudby. U nás se proslavila i svou první osobní návštěvou v roce 1988, kdy děsila kulturní pracovníky i Státní bezpečnost, až je vyděsila a proměnila své vystoupení v otevřenou podporu tehdy stíhanému Václavu Havlovi a Chartě 77. Ve svých pamětech s upřímností a zaujetím popisuje svoje začátky na folkové scéně, vypráví o svém vztahu - v hudbě i soukromí - s Bobem Dylanem; o svém manželství i bolestném rozchodu s Davidem Harrisem; o radosti z narození syna Gabriela. S předmluvou uznávaného hudebního kritika Anthonyho DeCurtise je kniha Můj hlas je dar poutavým portrétem známé americké kulturní ikony. Díky otevřenosti a citlivosti, jež nás v hudbě Joan Baezové tak dojímají, a díky síle a pevnosti jejího politického postoje dostává čtenář do ruky upřímnou a inspirativní výpověď o životě a práci jedné z nejpozoruhodnějších uměleckých osobností naší doby. (Založil/a: alča87)

Joan Baez Joan Baez
*09.01.1941