Povídky 3

Povídky 3 Originální název: Sobranije sočiněnij

Paseka - 2006
ISBN: 80-7185-659-2

Paseka (2006) 80-7185-659-2 328

Závěrečnou část souborného vydání povídkového díla Vladimira Nabokova tvoří šestnáct próz z let 1938–1952, z větší části spadajících již do americké etapy autorovy literární dráhy. Svazek doplňují autorské a editorské komentáře a doslov k celému souboru, nabízejícímu českým čtenářům poprvé možnost seznámit se s významnou částí Nabokovovy beletristické tvorby v úplnosti. (Založil/a: lord.vader)

Ronnie
  12. 12. 2015, 23:06
Toto je přesně jedna z těch knih, kde váhám, zda dát plný počet hvězdiček nebo ne. Nabokov píše mistrovsky a mám jeho styl psaní moc ráda. I když se ale považuji za náročnějšího čtenáře, v Nabokových povídkách (a tentokrát to bylo častěji než v jeho prvním nebo druhém souboru povídek) se občas ztrácím a mám pocit, že příliš nechápu, jak to autor ve výsledku myslel. Hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych ale měla možnost, ohodnotím tento soubor povídek 90% :)