Barmské dny

Poprvé vydáno celosvětově: 1934

Volvox Globator - 1998
ISBN: 80-7207-164-5

Volvox Globator (1998) 80-7207-164-5 271

Kniha vypráví příběh osamělého úředníka Johna Floryho v malé barmské vesnici, ve které rozvíří události nečekaná událost - příjezd mladé Angličanky.
Kniha byla napsána podle autorových zkušeností při pobytu v Barmě v letech 1922-1927.

janeicka
  14. 9. 2013, 14:22
Moc pěkný a čtivý román z meziválečné Barmy, kde se postupně seznamujeme s životními názory hlavní postavy Angličana Floryho, které jeho britští kolegové nechápou a rozhodně nesdílejí. Po příjezdu Elizabeth mi děj trochu připomínal Velkého Gatsbyho, ale to rozhodně nebylo na škodu a konec jsem přečetla jedním dechem, vřele doporučuji :-)
svobodka
  16. 11. 2012, 11:27
Velmi působivá kniha. Myslím, že líčí velmi sugestivně život kolonistů v kolonizovaných zemích a jejich postoj k domorodému obyvatelstvu. (Doporučuji číst za horkých letních dní. :-))
Martin_cz
  21. 12. 2013, 20:32
Až na konec velmi předvídatelný průběh knihy pro každého, kdo Orwella blíže zná. Největší dojem na mně udělaly rozhovory, kde byl popisován rasismus Britů vůči domorodcům a už jen to mi přijde jako dostatečný důvod si knihu přečíst