Tokio

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Domino - 2004
ISBN: 80-7303-211-2

Domino (2004) 80-7303-211-2 325

Grey toho musí hodně dokázat a ještě víc musí skrýt. Pronásledována vlastní minulostí, jíž nedokáže porozumět, přijíždí do Tokia s cílem nalézt vzácný kousek filmu, po dlouhá desetiletí pokládaný za ztracený. Má na něm být zachyceno vražedné běsnění v Nankingu, ale někteří lidé tvrdí, že tento usvědčující dokument nikdy neexistoval.

Grey se s vervou pustí do plnění svého úkolu, ale brzy pochopí, že jako cizinka to vskutku nebude mít snadné. Plna zoufalství dá na špatnou radu a přijme práci hostesky v luxusním nočním klubu pro japonské obchodníky a bohaté gangstery. Když konečně narazí na člověka, který by jí mohl být nápomocen, vstoupí do jejího života i mocný mafián, jemuž se počínání podivné cizinky z jakéhosi důvodu nelíbí. Grey je tak proti své vůli vtažena do polosvěta, kde je násilí na denním pořádku, a její život se ocitá v ohrožení... (Založil/a: Tyet)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

illy
  15. 6. 2014, 12:48
Jednoznačně pozoruhodná kniha kterou nejde zařadit do nějaké škatulky. Originální, čtivé, místy brutální a snad i dojemné. Jen chvilku trvá přijít na chuť hlavní hrdince a její motivaci.
panta rhei
  1. 4. 2012, 9:06
Prvni od teto autorky, co jsem cetla, a zustala jsem nadsena - napinave az mrazive, poutave a - jak to jen rict - nevsedni? Asi ano.
Uz je v domaci knihovnicce a rozhodne se na ni nepráší.