Ostrov sviní

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-339-2

Domino (2007) 978-80-7303-339-2 352

Novinář Joe Oakes je rodilý skeptik. Píše pro časopis, který se specializuje na odhalování scestných teorií o paranormálních jevech. Pokaždé se mu podařilo nalézt racionální vysvětlení. Pak ho ale šéfredaktor vyslal na odlehlý skotský ostrov...
Na ostrově žije podivná komunita lidí, stádo divokých prasat – a údajně i samotný satan. Jeho přítomnost má dokladovat i nekvalitní video, na němž je zachycena jakási podivná bytost, napůl člověk, napůl stvůra. Přízračná atmosféra i naprostá izolace pozvolna nahlodávají Oakesovu někdejší jistotu, že i tentokrát ze všeho vyjde jako slavný novinář, který odhalil něčí rafinovaný podvod.
Namísto toho se Oakes ocitá na území temnějším a nebezpečnějším, než dokázaly pojmout jeho nejodvážnější představy. Vyzbrojen kamerou a posledními zbytky odvahy se vydává na protilehlou stranu ostrova. Jakmile však překročí hranici tvořenou prasečími lebkami, rozpoutá sled krvavých událostí, které neodvratitelně směřují k závěrečnému katastrofickému střetu... (Založil/a: Tyet)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

JarKun
  11. 8. 2013, 18:20
První půlka slibovala drastický příběh novináře na šíleném ostrově s náboženskými fanatiky. Když k masakru došlo už někde ve třetině, trochu jsem se bál, co bude následovat. Další půlka ve mě prohlubovala rozpaky. V závěru jsem se trochu bál, aby autorka neskončila nějakým totálním kontrmelcem, který bude naprosto postrádat logiku a odsoudí knihu v bodování k nule, ale celkem překvapivý zvrat v závěru to trochu zachránil. Ale přesto všechno jako by mi tam něco chybělo a při zpětném přemyšlení vyplynou na povrch trochu pochybnosti, jestli je reálné, aby to všechno té mladé dívčině, která evidentně není zas tak moc sexy a vyrůstala mimo civilizaci, takhle dokonale vyšlo ...
Svatoslav.Svatomír
  14. 9. 2011, 17:24
Marně přemýšlím nad tím, co bylo natolik šokující a explicitní, že bych musel odložit knížku. Přirovnání se Stephenem Kingem je naprostý omyl a pouhý reklamní tahák, který většinou k publikaci sedí. Zde je tomu jinak. Je to psáno čtivě, děj má spád, postavy jsou sympatické, ale to čím se kniha prezentuje (děsivé výjevy při kterých budete drkotat zuby, nechutné scény z nichž znechuceně odhodíte knížku) naprosto chybí. Závěr je posledním hřebíkem do rakve. Je mi líto, opravdu jsem se snažil a dokonce se na ni těšil, ale takhle je to pouze zručně napsané zklamání (čekal jsem horší) bez špetky invence.
Illaa
  2. 9. 2014, 8:55
Kniha za přečtení určitě stojí. Podle komentářů, které se zde objevují jsem očekávala, že závěr bude něco nevídaného. Bohužel jsem asi očekávala až moc, nakonec mi závěr nepřišel taková senzace. Jinak první půlka byla o mnoho lepší než zbytek knihy. V půlce knihy jsem se chvilkama i nudila, nějak nás autorka nechávala dlouhou dobu odpočinout od napětí. I přesto jsem zvědavá na další knihy této autorky.
DerMahr
  15. 5. 2011, 22:56
Nijak super chytré. Nijak super strašidelné ani dechberoucí. Ovšem naprosto originální. Ale ani překvapivý konec z knihy neudělá dílo ke kterému bych vracel více než jednou.
Wictarion
  22. 6. 2015, 14:48
Tak úlpnej průšvih tahle knížka není, ale tajemný přízrak na ostrově jsem odhadnul asi 20 stránek před odhalením, protože jsem si vzpomněl na jeden díl Akt-X, kde se něco obdobného řešilo. Po masakru na ostrově jsem se trochu nudil a ten slibovaný překvypivý konec mě nijak nepřekvapil. Přese všechno to špatná knížka není, ale znám i lepší a napínavější.
minkar
  4. 11. 2015, 6:38
Slabsi z dila Mo Heyder, od poloviny jsem mela nutkani knihu odlozit, nicmene jsem ji docetla. Bohuzel se domnivam, ze za tim nebylo jen to, ze by me kniha vylozene nebavila, ale hlavne stupidni komentar jineho hodnoticiho (JarKun), ktery prozradil zaver knihy. Za toto bych navrhovala zrusit mu ucet.
Liwilterhage
  13. 8. 2011, 0:20
Popravdě nevím, co si mám o téhle knize myslet. Příběh byl pro mě originální a konec zcela nečekaný - což je na jednu stranu plus, ale mám obavu, že právě ten konec způsobil mé rozpoložení nad celým příběhem. Možná to také zavinil problém vytvoření si nějakého vztahu k hlavním postavám. Jaksi jsem se jednoduše s nimi nedokázala sžít, porozumět jim, abych dokázala odhadnout, co je kdo z nich schopen vykonat a tak se mi konec jevil poněkud kontrastující s celým laděním knihy. I tak dávám 3 hvězdy.
agarux
  6. 10. 2016, 19:34
Po precitani zopar knih z drsnej serie s Cafferym moju zvedavost aspon do polovice tejto knihy zivila neistota, ci v tomto pripade ide o nieco zanrovo uplne ine, a ci autorka aspon trochu zostane verna realite? v druhej polovici sa dej znacne spomali, niekedy sa stane az nudnou, zaver je celkom predvidatelny. cakal som sice nieco tvrdsie, no stale som toho nazoru, ze sa to oplati precitat, uz len pre tu tematiku (na zamyslenie).