Originální název: The Magus

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-171-6

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-171-6 803
Volvox Globator (1999) 80-7207-272-2 583

Příběh Nicholase Urfa se odehrává z větší části na řeckém ostrově Fraxos, kam hrdina odjíždí s australskou přítelkyní Alison, aby vyučoval angličtinu na chlapecké internátní škole. Nuda, odloučenost a jisté zvláštní okolnosti ho přivedou do domu místního usedlíka, který ho upoutá kouzlem své osobnosti a postupně zapojí do podivné psychologické hry, v níž mu přisoudí hlavní roli, jež mu znemožní ze hry vystoupit a případně opustit ostrov.

Původně byl román vydán v roce 1966, revidované vydání (oba česká vydání) pak v roce 1977. (Založil/a: Tyet)

John Fowles John Fowles
*31.03.1926 - †05.11.2005

badatel
  8. 4. 2015, 20:28
Předně Nicholas odjíždí na Fraxos bez své přítelkyně. Jinak by... no nic. Místy z knihy přímo čumí červená knihovna, v polovině knihy jsem přemýšlela, zda tohle myslel Fowles vážně. Filozofii bych tam nehledala, spíše manipulaci nejhrubšího zrna. Závěr je skutečně na facku, stejně jako hlavní postavy. Dávám čtyři hvězdy za osmisetstránkové příjemné tahání za fusekli.
Catherinne
  29. 2. 2016, 17:24
Z knihy mám rozporuplné pocity. Je velmi čtivá, ale zápletka je podle mě naprosto nesmyslná a chování hlavní postavy nepochopitelné. Vlastně všech postav. No, za přečtení asi stojí, ale klidně by mohla být o polovinu kratší.
MRTY
  5. 1. 2016, 15:50
I když mě kniha nebaví, vždy ji chci dočíst. Asi úcta k psanému slovu spojená s optimistickým čekáním na zlepšení. Tohle je jedna z několika knih co jsem nedočetl. Dějová linie pro mě absolutně nezajímavá, námět mi přijde poměrně ohraný a v dialozích jsem nenašel nic, co by mě oslovilo. Za půlkou jsem to vzdal...opravdu jsem se trápil. Tři hvězdy dávám jenom proto, že jsem knihu nedokončil a tím pádem nemohu hodnotit úplně objektivně.
Anya
  20. 3. 2010, 21:20
jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. neskutečně na mě zapůsobila, přečetla jsem jí jedním dechem se směsicí úžasu, překvapení, ale i podivného strachu.