Kdepak je má kravička?

Kdepak je má kravička? Originální název: Where's my cow?
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Talpress - 2007
ISBN: 80-7197-291-6

Talpress (2007) 80-7197-291-6 32

Velitel Městské hlídky, Samuel Elánius, je den co den doma v šest hodin, aby mohl malému Samíkovi, kterému byl nedávno jeden rok, přečíst z jeho oblíbené knihy. V šest hodin přesně, i kdyby mu v tom bránilo cokoliv, kdokoliv, či vítr dul a mráz mu v kosti vál... Protože některé věci jsou důležité! Tohle je kniha o čtení knihy, která se změnila v jinou knihu. Všechno ale dobře dopadlo!

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

togaf
  4. 4. 2012, 10:21
Úplně jsem se rozněžnila, představa Elania, jak čte malému Samíkovi je kouzelná. A městská verze Kdepak je má kravička? je prostě a jednoduše dokonalá. A ilustrace jsou taky moc fajn.
prkali
  3. 2. 2013, 10:08
Stejně jako např. Kuchařku Stařenky Oggové si tuhle knihu opravdu vychutnají jen aspoňtrochuprečetoznalci.

Kdepak je můj tatínek?
Je tohle můj tatínek?
Dělá na mě "Vyprdnoutsenato! Tisíciletej brouk a záprtek!"
To je Starý Smrďa Rum!
Není to můj tatínek!
Gustik5
  26. 2. 2012, 14:34
Ano, zábavné dětské čtení. Verze "Kdepak je můj tatínek?" by mne také zajímala, zvláště jaké by asi měla ilustrace :). Mne se však vždy vybaví úsek z knihy "Buch!", kde Elánius v trpasličím dole "čte" malému Samíkovi, a přitom si, ovládán vztekem probojovává cestu ke krakům.
Jiří Felsenberg
  14. 6. 2014, 9:06
První mistrovo dílo, které mě nenadchlo a považuju ho jen jako ekonomický přínos pro tvůrce a vydavatele. A nebo může být chyba v tom, že nejsem bejby nebo dostatečně infantilní :-)
Anapi
  1. 8. 2012, 21:34
Už když jsem četla Buch!, tak jsem byla úplně vedle z pasáží, kde Elánius četl malému Samíkovi tuhle knížku, takže, když jsem se dozvěděla o existenci této knížky, okamžitě jsem si ji musela přečíst :) A ilustrace jsou nádherné.
Bastett
  25. 6. 2011, 15:35
Tak tuhle knížku jednou budu číst svým dětem! x) Je to krásně sepsané a i mě to na tváři vykouzlí ten úsměv, pro který dětem vyprávíme pohádky. Budu se muset kouknout, jestli je tam zařazená i verze "kdepak je můj tatínek?". Řekla bych že nejspíš ano :)