Ostrovní příběh

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Krigl - 2013
ISBN: 978-80-86912-69-1

Krigl (2013) 978-80-86912-69-1 88

Autorova čtvrtá kniha v pořadí. Píše též scénáře a divadelní hry. Je výtvarník, pracuje především s kůží, dělá šperky, umělecké předměty, obrazy, sochy. Žije 30 let ve Vídni, kde má s manželkou galerii. V Praze pracuje v bývalém ateliéru Oty Janečka. Autor je nositelem ocenění MK ČR za šíření dobrého jména české kultury v zahraničí.
Tento pohádkový příběh je podnět k zamyšlení se nad "civilizací", ve které žijeme. Je psán pro děti i dospělé, které dětmi snad ještě zůstaly. Příliš jsme se vzdálili a vzdalujeme se od lávky, která by nám mohla pomoci překročit propast beznaděje. Každý z nás si v mládí sám pro sebe vyprávěl nějaké příběhy a toto je vzpomínka na ten dávno uplynulý čas.
Ilustrace vás naladí k dobré náladě a text připomene paralely s Biblí a řeckými bájemi. Jestliže Vás po přečtení této útlé knížky napadne pošetilá myšlenka, že by svět šel ještě zachránit, tak potom tento Ostrovní příběh smysl splnil. (Založil/a: Nantong)

Jan Brabenec Jan Brabenec