Čmeláčí med

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Argo - 1999
ISBN: 80-7203-089-2

Argo (1999) 80-7203-089-2 102

Hadar a Olof, tak se jmenují dva bratři, kteří žijí, každý zvlášť, kdesi v zapadlém koutě severního Švédska, v dobrovolné izolaci od okolního světa. Pokud jde o jejich názory, postoje a záliby, je jeden pravým opakem druhého, přesto jsou si však nedobrovolně blízcí. Spojuje je vzájemná nenávist (nebo snad láska?) a skutečnost, že oba svádějí poslední životní zápas, v němž žádný nechce podlehnout jako první. Pak však do jejich osudu zasáhne žena z jihu, která objíždí švédský venkov s přednáškou o světcích a píše knihu o svatém Kryštofovi... (Založil/a: misssicccka)

Daniel_852
  29. 9. 2016, 17:44
Bloudil jsem po knihovně a hledal knihu Ztráty a nálezy, ale vyrušil mě zvuk padající knihy. Uviděl jsem na podlaze Čmeláčí med, místo toho abych ji zvedl a uložil na své místo jsme ji začal číst.
Byl to krásný román plný otázek.
badatel
  22. 7. 2013, 19:49
Vynikající čtení, silný příběh, ale při jedné pasáži se mi fakt zvedal kufr.Fantastický konec. Dávám 100%.
misssicccka
  16. 3. 2010, 12:40
Jedna z mých oblíbených knih.