Co pes skutečně chce

Co pes skutečně chce

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3647-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-3647-6 256

Moderní příručka se nadstandardním způsobem zaměřuje především na chování psů, rozebírá jejich povahové vlastnosti, problematiku začlenění do rodiny a fungování v rámci lidské společnosti. Naučte se, jak spolehlivě rozlišovat běžné a problémové psí chování a jak své domácí mazlíčky ochránit před stresem, nemocemi a utrpením. (Založil/a: alča87)

Falbala
  25. 3. 2013, 18:53
Kniha je obsáhlá a autor vzal psí chování se vší precizností pěkně zeširoka. Občas se mi zdálo, že se až obává, aby mu ten či onen čtenář nevytkl, že nezmínil nějaký aspekt chování - a tak tam zahrnul prostě VŠE!!! Kvůli této rozvleklosti a obšírnosti se mi zatím hůře čte (nedokáže mě vtáhnout do svého tématu). Navíc je pravda, že psy chovám celý život, mám se psy dost natrénováno a hodně jsem i během těch let načetla, takže mi většina poznatků připadá samozřejmá. Tato kniha se určitě hodí pro začínající pejskaře, kteří chtějí porozumět "řeči chování" svého psa. Trochu mě rušily překlepy, někde jsem si musela dvakrát přečíst formulaci, abych věty pochopila. Knížka celkově není špatná, ale více bych uvítala několik menších a svižnějších publikací, které se zaměřují na určité téma. Co mohu skutečně jen ocenit na soudobé kynologické literatuře (a tedy i této knize) je nestresující výchova a výcvik a absence hrubých tělesných trestů i ponižujícího chování (např. máchání čumáků v loužičkách), které bylo dlouho součástí tréninkových metod - velmi mě těší, že tato kapitola dějin je už temnou minulostí a v současné době je důraz na nadšenou spolupráci a rozvíjení přirozených talentů psa - i tato kniha ukazuje, jak na to.