Andělé v kurzu

Andělé v kurzu Originální název: Gott segne Sie!

Karmelitánské nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7195-513-9

Karmelitánské nakladatelství (2011) 978-80-7195-513-9 103

Opat Notker Wolf se i v dalších svých zamyšleních zabývá malými i většími každodenními problémy, které se týkají každého člověka. Ve svých civilních, vtipných, někdy provokativních textech píše bez jakéhokoli moralizování o odvaze, loajalitě, lidskosti, ale také o mezích lidského rozumu a možností člověka. Především ale čtenáře povzbuzuje k důvěře, že s Boží pomocí a požehnáním i je možné radostně žít i náročný život. Každý z nás má naději, že se mu život vydaří, že ho podle Boží vůle naplní přátelstvím a láskou. Prof. dr. Notker Wolf, OSB (*1940) po maturitě vstoupil do benediktinského kláštera. Studoval filozofii, teologii a přírodní vědy v Římě a Mnichově. Od roku 2000 působí v Římě jako opat primas benediktinského řádu, a je tedy nejvyšším představeným více než 800 benediktinských klášterů a opatství po celém světě. (Založil/a: vladislaus)

Notker Wolf Notker Wolf
*21.06.1940