Řeka bohů IV. - Vnitřní oko

Originální název: The Quest

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-413-2

Alpress (2007) 978-80-7362-413-2 591

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto, netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku.

Hazakiros
  4. 11. 2013, 14:53
Můj ty Tondo kolenatej, tohle už přece nemůže W. Smith myslet vážně?! Opravdu jen z úcty k mému oblíbenému autorovi, jsem se rozhodl toto dočíst. Po dosti mizerném třetím dílu Řeky bohů jsem sice nečekal nic převratného, ale tohle byla vážně škoda papíru.
bratr_jezek
  18. 12. 2014, 10:03
Autorovi přeskočilo? Nebýt to o Taitovi, kterého má spousta čtenářů rádo, je to ten nejubožejší brak - vždyť z Taity se stává super čaroděj a v knize se řeší takové absurdity jako transplantace zaniklých orgánů (a to včetně toho, co z Taity dělá eunucha!!!).
Velmi slabé pokračování a propadák.
Ra-Amon
  4. 3. 2014, 20:49
Určitě nelituji, že jsem se pustil do této knihy, byť komentáře nebyly valné. Nebýt zdlouhavého, méně záživného začátku, dal bych pět hvězdiček. Prvním dvěma dílům se těžko vyrovná,tady bych spíše u žánru uvedl dobrodružný / fantasy než historický a malinko mi to dějově připomínalo velké putování jako Pán prstenů. Celkově hodnotím kladně.
Knihomolka
  20. 9. 2012, 8:52
Tak budu asi první negativní reakce, ale tenhle díl se mi vůbec nelíbil. První a druhý díl jsem četla několikrát a ráda se k nim ještě někdy vrátím. Třetí díl považuji osobně za slabší - měla jsem z něj pocit, že se autor snažil těžit z popularity a úspěšnosti předchozích, ale už se moc nedařilo. Ovšem čtyřka...to byl obrovský skok do jiného žánru. Několikrát jsem knihu odložila, že ji snad nedočtu a u posledních kapitol jsem nevěřícně kroutila hlavou. K té se rozhodně už nikdy nevrátím.
ScheRas
  21. 7. 2011, 1:20
Celá série Řeky bohů mě doslova pohltila. I přesto, že každá z knih má okolo 550 stran, byl jsem schopen ji během jednoho dne přečíst a skoro jsem ani nemohl dospat, jak jsem se těšil na další díl.
(95%)
Preceda
  29. 8. 2013, 21:07
Upřímně lituji času stráveného nad touto knihou. Přijde mi to psané jen proto, aby se prodala další kniha úspěšné série. Ani snad nechci věřit, že tohle pan Smith myslel vážně...
Veve721
  28. 9. 2016, 14:12
Opět moudrý a namyšlený Taita, který mi postupně leze stále víc na nervy, kniha je fajn, ale Taity by tam mohlo být trochu méně.
Tuleník
  7. 4. 2013, 15:37
Četla jsem na tuto knihu velmi rozporuplné reakce - často byla srovnávána s předchozími díly. V návaznosti na tyto recenze mám pocit, že v mém případě knize velmi prospělo, že jsem předchozí díly četla už hodně dávno (10 let). Soustředím se tedy pouze na ni.

Je to napínavé, čtivé a příjemné fantasy. Číst ji s očekáváním historického románu by byla chyba, protože o ten se opravdu nejedná a kromě historických reálií si na něj ani nehraje.
Jazyk je slušně bohatý, postavy dostatečně prokreslené, příběh rozsáhlý. V prvním plánu nic náročného, když se budete hodně snažit, najdete lehké filzofování nad možnostmi klamu lži, ale tenhle potenciál autor taky moc nevyužil.
škodnejtapír
  29. 2. 2012, 14:14
Na úžasný první díl to sice nemá, ale i tak jsem to přečetl téměř jedním dechem. Jak píše kolega dole, celá série je úchvatná a jen škoda že dílů není víc, Taita mě ještě stále neomrzel:-)
Lutein
  23. 1. 2013, 16:39
Předchodí díli jsem si zamilovala, ale tento mě opravdu sklamal. Kdyby autor skončim třetím dílem vůbec nic by se nestalo a čtenáři by i nic nepřišli. U předešlých dílů se dalo věřit, že se opravdu stalo, ale toto byla trošičku slátanina. Jinak knihy o Taitovi rozhodně povedená díla.