Astronauti

Poprvé vydáno celosvětově: 1951

Státní nakladatelství dětské knihy - 1966

Státní nakladatelství dětské knihy (1966) 344
Státní nakladatelství dětské knihy (1959) 344

Během zúrodňování Sibiře na počátku 21. století je nalezen záznam, dokazující, že Tunguzský meteorit byl ve skutečnosti kosmickou lodí z Venuše. Z nalezeného záznamu je patrné, že Venušané nenalezli známky civilizace, což připadá lidem podivné. K Venuši je vypravena jaderná kosmická loď s mezinárodní posádkou. Ta objeví trosky vyspělé civilizace, zničené jadernou válkou. Postupně během průzkumu zpestřeného řadou dobrodružství dává dohromady obraz technologické civilizace Venušanů. Ze zbytků vyspělé technologie a nalezených záznamů odhalí plány na invazi na Zemi, přerušené jadernou válkou.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Tyet)

veck.nuh
  24. 10. 2014, 8:20
Moje asi první sci-fi. Hned jsem tomuto žánru i autorovi propadl. Dneska už asi mládež neosloví pro technickou zastaralost, ale to i verneovky. Nicméně příběh je to hlavní.
ffoxik
  13. 6. 2016, 1:03
Skvělá sci-fi kte které jsem se dostal spíš náhodou. Poutavý příběh který má spád a detailní popisky budící představivost čtenáře až na okraj samotných možností nejsou jediné věci které může tato kniha nabídnout. Představa budoucnosti je sice trochu úsměvná, ale i přes to velice zajímavá. Celkový dojem trošku kazí občasné ideologické vložky.
VeseliD
  26. 11. 2011, 21:06
Opravdu nejhezčí sci-fi co jsem kdy četl. Autor měl opravdu nádhernou představivost, a po přečtení této knihy budu ve čtení knih od tohoto autora pokračovat.