Unesená

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-840-3

Domino (2013) 978-80-7303-840-3 416

Sleduje. Vyčkává. A pak si vezme, co není jeho.
Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo... Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje.
"To byl teprve začátek," napíše únosce policii. "A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy." Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle.
Říká se o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí... (Založil/a: zirafak)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

illy
  20. 7. 2014, 18:40
Souhlasím s orisi, je to parádní čtení a Hayder umění napětí zcela ovládá. Jen milá Mo.... tentokrát jsem tě prohlédl na můj vkus strašně brzy, takže hvězda dolů. Ale zároveň i klobouk. A kalhoty....si nechám, přeci jen jsi už maličko archivní ročník...

:-)
orisi
  17. 1. 2014, 12:13
Sakra Mo jsi normální ? Takoví bezvadný příběh si mě naservírovala .... . Skvěle čtení ! Blahem chrochtám ještě tet ! Tvůj styl mě sedne vždy. Zpomalení děje ,zrychlení a velké finále . Knihu sem si donesl z knihovny včera odpoledne . Před chvílí jsem dočetl. Ebook si pořídím . Ještě jednou Ti děkuju za skvělé čtení .
MMacicekk
  9. 10. 2015, 15:18
Unesená mě nějak moc nebavila, až je mi to i líto, ale bohužel. Začátek mi přišel strašně roztahaný, než to konečně začalo mít spád. U konce jsem se těšila, až to budu mít za sebou. Na můj vkus jsem i celkem brzo odhalila pachatele, tím pádem mi to už nepřišlo tak napínavé. Nepřekvapí, neurazí. Pečovatel zatím u mě nemá konkurenci. Průměr.
Illaa
  20. 1. 2015, 15:19
Velmi napínavá kniha, plná zajímavých zvratů. V druhé půlce začne autorka mírně odkrývat identitu únosce, kdy ji již podle nabídnutých indicií můžete docela hladce odhadnout. Téma knihy mi přišlo daleko poutavější než například autorčin Rituál.
Lucky83
  26. 7. 2014, 18:39
Zase super! Opravdu chce začít číst Mo od Ptáčníka..aby člověk pochopil a vše dokonale zaklaplo. Vše se pomalu rozplétá, navazuje..kniha za knihou a já nemůžu jinak než hned z Unesené skočit do nově vyšlé Panenky.. Už se nemůžu dočkat co Mo zase vymyslela a jak to tedy bude dál.. Napínačka dokonalá..má oblíbená *****
Monaw
  4. 10. 2013, 19:44
Fakt skvělá knížka, četla jsem jedním dechem a nemám co vytknout. Je to moje první knížka od autorky, takže jdu prozkoumat, její další knihy...