Evropa

Podtitul: Historické události

Originální název: Evropa

Mladá fronta - 1980

Mladá fronta (1980) 344

Datová příručka 4 000 let před naším letopočtem - 1945 našeho letopočtu.\r\n \r\nTato příručka podává v chronologickém sledu nejzákladnější údaje o významných událostech evropských dějin od dob nejstarších až do roku 1945. Soustřeďuje se hlavně na politický a kulturní vývoj, ale zahrnuje i některá zvlášť důležitá data z dějin techniky a vědeckých objevů. Pro dokreslení vzájemných vztahů mezi Evropou a ostatními částmi světa je zde v nejnutnější míře zastoupen i mimoevropský vývoj, zvláště dějiny Předního východu.\r\nPro znázornění širších časových souvislostí a dlouhodobých tendencí byly do knihy včleněny i grafické synchronní tabulky. Vyznačují kromě jiného základní vývojové tendence, které nelze přesně označit, a které proto nelze ve vlastním textu zachytit, např. dlouhodobé hospodářské a sociální procesy, kulturní proudy a hlavní etapy vývoje politických systémů. Pro toto vydání byl text přehlédnut, opraven a částečně rozšířen. Nejvýznamnějším doplňkem je zařazení souboru historických map. (Založil/a: alča87)