Hroby, hrobky a pohřebiště českých knížat a králů

Hroby, hrobky a pohřebiště českých knížat a králů Originální název: Hroby, hrobky a pohřebiště českých knížat a králů
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Libri - 2001
ISBN: 80-7277-049-7

Libri (2001) 80-7277-049-7 288

Publikace pojednává o způsobech pohřbívání a následném nakládání s ostatky českých panovníků. Přináší podrobný přehled o struktuře hrobů a krypt a podává svědectví i o předmětech, které byly ukládány k zemřelým. Kniha obsahuje rovněž fotografickou dokumentaci a náčrtky hrobek. Fotograficky je znázorněna přestavba královské krypty Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. (Založil/a: heruon)

CarolineS
  22. 2. 2016, 15:18
Kniha docela dobrá, nabitá spoustou zajímavých faktů. Ocenila jsem i obrázky a fotografie, díky nimž si čtenář může prohlédnout jednotlivé části pohřebních výbav, i to, jak některé hrobky vypadají.
Poslední část o pohřbech je však (alespoň z mého pohledu) neskutečně táhlá a tato jinak velice dobrá kniha se bez ní mohla klidně obejít.
3,5*