Všechny barvy Země

Originální název: Shades of Earth
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2013

CooBoo (2013) 384

Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! (Založil/a: Marlynka)

Beth Revis Beth Revis

orisi
  9. 2. 2014, 21:34
Beth závěrečný díl se Ti povedl. Příběh má šťávu, dobrodružství, napětí, akce, zamilovanost ten nádherný cit který sem si užíval při čtení všech tří dílu. Konec sem pěkně prořval, sotva vidím na psaní komentáře. Děkuji za skvělé čtení. Jako vždy, pánové mávnou packou je to pro ženský to číst nebudeme. Aby jste nebyli zklamaní. Stojí to za to!
Blueberry
  20. 9. 2014, 15:06
Mě se dostalo od závěrečného dílu přesně to, co bylo očekáváno. V celé sérii mě nejvíce zaujala romantická zápletka, která byla tedy vskutku využita beze zbytku - Amy a Syn, skvělá dvojka. Jinak k třetímu dílu. Trochu se to vleklo, bylo zde až příliš mnoho vaty a děj, no, celkově mi přišel trochu nedotažený, i když naprosto odpovídal všemu, co se odehrálo v předešlých dílech. Je to jen takové lehké čtení, pohádka - pokud to tak budu brát, tak se mi to moc líbilo. Pokud to budu brát jako román, tak to není až tak dokonalé, ale já se spokojím s tou pohádkou, zahalenou do sci-fi pláště. To mi ke klidu stačí... 4*
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:25
Upřímně, děj tohoto dílu mě docela překvapil, nečekala jsem něco takového. Ale jenom chválím, má to hlavu a patu a celé to dává smysl.
Jacinda
  30. 9. 2016, 22:40
jsem skoro v šoku, nad tím diametrálním otočením. Postavy se najednou chovají téměř normálně, humanismus snížen na nezbytné minimum a závěr také celkem neklišojdní. Navíc mě druhá polovina knihy opravdu pohltila a posledních 150čtečkostran jsem semlela během hodiny. Dodatečně zvažuji úpravu hodnocení předchozích dílů. Na druhou stranu zastávám názor, že knihy mají fungovat jako celek, tak především jako samostatná jednotka. Nebo to rovnou může být narvané v jedné knize, jako to měl tolkien s půlkama. Ale to by nebylo asi tolik peněz...Nicméně se mi líbí, že postavy ušly hodně velký kus cesty, prodělaly změnu, zmoudřely a celkově byly mnohem sympatičtější. Je zajímavé zamyslet se, že se Země může stát nepřítelem. A podívat se na to z toho našeho zemského pohledu. Hdně mi to připomíná poslední díly SGU, tam byla tato myšlenka silně rozvedena a i tehdy na mě zanechala silný dojem. Ale je pravda, že pro děti se stává domovem to, kde jsou a nikdy nepochopí situaci rodičů. Jo a jak tu někdo psal, že poslední kapitola nemusela být, tak to je pěknej bullshit. Ještě, že byla :-) P.S. Snad jediné, co opravdu DRÁSALO MYSL byl neskutečný počet slova "odtušit"
baru.p19
  5. 5. 2016, 20:09
Celá triologie byla moc hezka. Nemyslela jsem si, že se mi série tak zalíbí, jelikož se první 2 knihy odehrávaly v uzavřeném prostoru kosmické lodi. Přesto se to hezky četlo a příběh byl také pěkný.
Jen od posledního dílu jsem čekala trochu víc.