O kocourovi, který přišel na vánoce

O kocourovi, který přišel na vánoce Originální název: The Cat Who Came For Christmas

Práh - 2009
ISBN: 978-80-7252-274-3

Práh (2009) 978-80-7252-274-3 230

Název O kocourovi, tkerý přišel na vánoce by mohl vést k mylnému dojmu, že je příběh napsán pro děti. Není tomu tak. Původně byl napsán především dospělým.
Je to autobiografie. Autor vypráví o tom, jak se setkal se svým zvířecím přítelem kocourem Ledním medvědem (Polar Bear), kterého přinesl na Štědrý den domů z ulic Manhattanu a tím mu zachránil život a svůj jím, ač to tak nejprve nevypadalo, velice obohatil.
Není to jen vyprávění o kocourovi s typickými kocouřími rysy (knížka je trošku návodem, jak se ke kočkám jako domácím miláčkům chovat), je to také vyprávění o fondu na ochranu zvířat, kterému Cleveland Amory předsedal, jejich boji proti lovu velryb, tuleňům, zachranným akcím na ochranu zvířat a jejich práv a mnohé jiné. (Založil/a: misssicccka)

Cleveland Amory Cleveland Amory
*02.09.1917 - †14.10.1998

Ariko
  20. 9. 2014, 16:26
Knížka, kterou mi vybrala moje dvouletá dcera a to jen kvůli krásnému kočičímu přebalu :-) naštěstí i obsah byl podobně příjemný. Odpocinek a relax
psychoklara
  28. 12. 2014, 19:56
Příjemné oddechové čtení pro "kočkomily" je trochu nevhodně přerušováno popisem autorovi aktivity z fondu na ochranu zvířat. Podle mého názoru neměl Amory tato dvě témata míchat dohromady a rozhodnout se buď pro odlehčenou formu vyprávění o svém kocourovi, nebo pro popis vážného tématu jako je boj za práva zvířat.
Pasáže s Ledním medvědem byly povedené, i průběh autorovi smrtící rýmičky mě opravdu bavil :). Škoda, že se nedržel tohoto způsobu psaní po celou dobu.
Zkrátka - pravověrného kočkomila tato kniha neurazí, ale ostatní čtenáře nejspíš bavit nebude.
AEIOU! :)
melpamene
  7. 8. 2010, 17:26
krasny pribeh, ktery dokazou ocenit prevazne milovnici zvirat a nejvic samozrejme kocek.. i pres zdanlivou lehkost jsou ale v knize pasaze ze zivota ochrancu zvirat, na ktere bych radeji zapomnela.. 8/10