Deník Sprosté matky

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-312-7

Jota (2013) 978-80-7462-312-7 296

Vynikající humoristický román z pera amerického spisovatele Iana Fraziera sleduje jeden rok v životě nevšední a svérázné hrdinky – Sprosté mámy. Nenechte se ale mýlit, nejde o žádnou ženskou z periferie společnosti s výrazivem otrlého námořníka, která nejde pro ránu daleko, právě naopak. Je to vzorná hospodyňka, oddaná manželka a matka dvou synů, která každé ráno vstává s přáním chovat se vzorně a mluvit jako kniha. Její předsevzetí ovšem pravidelně narazí na nejrůznější úskalí běžného života – třeba že manželovi sníží plat, a on je teď v práci od nevidím do nevidím, že ji jeho šéf obtěžuje nemravnými návrhy, že syn projevuje lehce psychopatické sklony nebo že přesně podle Murphyho zákonů, když se něco může pokazit, pokazí se to právě ve chvíli, kdy to nejvíc potřebuje. To je pak setsakramentsky těžké, ne-li přímo nemožné, udržet přívětivou tvář a slovník dámy. Žádný div, že si hrdinka musí tu a tam dát skleničku něčeho ostřejšího nebo že občas vypění a za doprovodu šťavnatých nadávek rozbije pár kousků nádobí… (Založil/a: Kůstka)

Ian Frazier Ian Frazier
*1951

xerdsfsd
  9. 5. 2014, 13:24
Mne tedy kniha opravdu rozesmívala a to po celou četbu, můžu říci, že jsem se řezala smíchy a to si , prosím, na sprosté výrazy nijak nepotrpím, ale tady seděly velmi dobře. Příšerné příhody Sprosté matky by si ani jiné nezasloužily.
VlaďkaK
  25. 5. 2016, 20:58
Knihu jsem sice dočetla do konce, ale jen proto, že nejsem zvyklá "nedočítat". Bohužel humor mi zde přišel tak nějak za každou cenu. Rozhodně jsem se hlasitě neřehtala.
Leni
  10. 1. 2016, 13:28
Taky nedočteno. Nebavilo, salvy smíchu se taky nekonaly, takže zklamání. Několikrát jsem se k ní během roku snažila vrátit, ale nedalo se to...Za mě ztráta času.
Marky89
  25. 9. 2014, 19:45
Knihu jsem dočetla do konce jen kvůli tomu, že jsem do ní investovala peníze. Popis knihy sliboval "vynikající humoristický román", ale pousmála jsem se asi jen dvakrát. Celou dobu jsem čekala na nějakou zápletku, drama, ale dočkala jsem se jen série minipříhod, u kterých bylo už po pár přečtených stránkách předem jasné, jak se to celé vyvine a jak Sprostá matka bude reagovat. V knize se navíc naráží na věci, které český čtenář nedocení. Za mě zklamání.
verok
  24. 7. 2014, 10:55
Snažila jsem se hledat ty vtipné pasáže, ale spíš mi to přišlo, že kniha chce být za každou cenu vtipná tak moc, až to přešlo do trapnosti. Asi v půlce jsem to vzdala a knihu nedočetla.
lupenova
  24. 4. 2014, 14:49
Opravdu jsem se snažila, ale nešlo to. Bylo to tak strašně nudné, že jsem byla úplně otrávená, když jsem ke knize měla usednout a proto jsem nedočetla. Chci si číst pro odpočinek a pro radost a né za trest! Byla jsem zvědavá na pasáže, kdy budu prskat smíchy, jak slibuje titulek, ale ani po 50ti stranách jsem se nedočkala. Za mě 0%..