Řeka bohů III. - Čaroděj

Originální název: Warlock

Alpress - 2001
ISBN: 80-7218-617-5

Alpress (2001) 80-7218-617-5 552

Pokračování světového bestselleru, ve kterém se autor navrací do Egypta. Taita se stává čarodějem znalým nauky prastarých bohů a z pustiny se vrací do světa lidí, kde se ocitá v konfliktu se zlem, hrozícím svrhnout královský trůn a zničit prince Nefera, vnuka královny Lostris.

Richie
  2. 10. 2014, 18:14
Zpočátku se mi příběh ještě docela líbil, ale postupně jsem byl stále otrávenější. Děj se odehrává opět ve starověku, ale i tentokrát si Smith udělal z historie trhacího panáka. Skutečným historickým událostem neodpovídá v románu vůbec nic a např. dobývání Babylóna Egypťany bylo jedním z největších nesmyslů. Příběh byl zbytečně natahován, až začal nudit. Zápletky byly předvídatelné a někdy jakoby podle kopíráku. Snaha o časté líčení násilí či sexu byla až křečovitá.
Rovněž překlad se Václavu Vanduchovi úplně nepovedl - množství nespisovných slov mi kazilo dojem.
Když si odmyslím historii, byl by to průměrně dobrý román, ale v souvislosti s tak velkým překroucením dějin nemohu knihu hodnotit dobře. 40%
VaclavB
  19. 1. 2015, 15:12
S tím, jak Taita roste v duchovního guru s božskými schopnostmi se románová série odpoutává od historie do oblasti sci-fi. Tento a další díly jsou již jen snahou vyždímat ze zavedené značky maximum bez ohledu na kvalitu.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 14:49
Těšil jsem se na další Taitova dobrodružství, ale tohle bylo moc! Neuvěřitelné snůška nesmyslů a blbostí. Dočetl jsem do konce a byl rád, že jsem se ho dočkal.
Ra-Amon
  27. 9. 2012, 11:55
Perfektně napsané třetí pokračování románu, posunuté o pár let dále,kdy končí první díl. Řekl bych, že napínavější než první díl, jen v tomto díle je hodně spoleháno na Taitovu magii. Kniha čtenáře v táhne hned v úvodu a napětí vydrží až do posledních stránek. Hodnotím pěti hvězdičkami a vkládám do vytříbené společnosti oblíbených a těším se již na čtvrté pokračování.
škodnejtapír
  20. 12. 2011, 22:36
Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do děje dostal a navykl si na nové postavy, ale pak mě to pohltilo podobně jako první díl. Do jeho kvalit sice této třetí části něco málo chybí, ale i tak je to úžasná kniha, od které se člověk může jen těžko odtrhnout.