Červený kapitán

Profil knihy je v jiném jazyce

Originální název: Červený kapitán
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Slovart - 2016
ISBN: 9788055622668

Slovart (2016) 9788055622668 400
Slovart (2007) 80-8085-440-8 397

Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory. Nešetrným zaobchádzaním sa truhla náhodou otvorí a chlapi zistia, že v lebke je zatlčený klinec. Na miesto záhadného nálezu privolajú začínajúceho detektíva z oddelenia vrážd Richarda Krauza a jeho staršieho kolegu Eduarda Burgera. Onedlho zistia, že o odhalenie skutočnej príčiny smrti nebohého kostolníka nemá záujem ani cirkev, ani vyššie miesta... Začnú rozmotávať klbko záhad zapadaných prachom a vôbec netušia, že sa nechtiac dostanú na stopu najväčšej záhady, akú kedy na oddelení vrážd riešili... (Založil/a: dadlinka)

ashleynka
  10. 11. 2016, 16:17
Musím povedať, že začiatok knihy ma veľmi zaujal, stred som nejako "pretrpela" a koniec to znova zachránil :) Na môj vkus trocha veľa opisovania dejín a pod. Ale v konečnom dôsledku, po jej dočítaní som sa zamyslela nad tým, ako brutálne a do detailov bol celý príbeh premyslený, ako boli jednotlivé postavy dokonalo popretkávané a zapadali do deja (aj keď som sa časom v nich už trošku strácala, kto s kým a pod.:)). Knihu a príbeh hodnotím celkovo pozitívne, samozrejme nesmel chýbať ani klasický humor policajtov, ktorý bol naozaj skvelý a veľakrát som sa naozaj pobavila, čo len celkový dojem z krimi príbehu dokresľuje :)
nonahex
  5. 2. 2016, 7:23
Super kniha, doteraz (po precitani 6 knih od Dominika Dana) najlepsia po vsetkych strankach. Tazko dodavat nieco viac. Je to ctive, napinave, zaujimave, napinave, dobre napisane a opat nuti cloveka rozmyslat, co vsetko je z toho pravda. Ako sa hovori: "Bez listka sa ani vietor nepohne."

Necudujem sa, ze sa rozhodli sfilmovat prave tuto knihu.