Pověst o Vilému Kidovi

Pověst o Vilému Kidovi
Poprvé vydáno celosvětově: 1926

Novina - 1932

Novina (1932)

Životní sága střelce Billy Kida v okrese Lincoln,New Mexico.Pat Garrett na stopě. (Založil/a: Francoa)

Walter Noble Burns Walter Noble Burns
*24.10.1872 - †15.4.1932

Francoa
  3. 4. 2013, 10:02
Kniha Pověst o Vilému Kidovi je určena hlavně zájemcům o historii Divokého západu.Je zde popsáno mnoho historických skutečností,o království skotu Jana Chisuma,o jeho neteři Sáře Chisumové.Vše o sporu mezi advokátem Alexandrem A. McSwenem s obchodníkem Murphym a jeho bandou.Jakou úlohu ve sporu hrál Billy Kid v tzv. Lincolnské válce v Novém Mexiku? Guvernérem Nového Mexika roku 1878 se stal generál Lew Wallace a v té době napsal slavnou knihu Ben Hur.Přesto slib daný Billy Kidovi nesplnil.Když byl zvolen Pat Garrett šerifem,rozešel se s bývalým přítelem Billy Kidem ,stal se jeho pronásledovatelem a strůjcem osudu.Všichni kdo psali o Billy Kidovi nebo točili nějaký film na tohle téma se inspirovali knihou W. Noble Burnse.Vždy když tuto knihu čtu,tak mi moc zaujme , nejen historickými fakty.