Rodokmen smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-296-1

BB art (2013) 978-80-7461-296-1 376

Galilea, 1025. Templářský rytíř nachází ve starověké tvrzi posvátný poklad, ukrytý v bludišti pod pevností: Bachal Isu, hůl Ježíše Krista – relikvii nevyčíslitelné hodnoty s tajemnou a hrozivou mocí, jež může jednou provždy změnit lidstvo.
O tisíc let později somálští piráti napadnou nedaleko Afriky jachtu a unesou mladou těhotnou Američanku. Velitel Gray Pierce má za úkol vést záchrannou misi do afrického pralesa – unesenou ženou totiž není obyčejná bohatá turistka, ale Amanda Gant-Bennettová, dcera amerického prezidenta.
Gray má podezření, že únos maskuje mnohem hanebnější plány, a brzy musí čelit záhadnému tajnému spolku, který odpradávna ovlivňuje běh světových dějin… a nyní se v centru jeho zájmu ocitl úřad prezidenta Spojených států.
Na této akci Sigmě pomáhají dva zvláštní agenti s jedinečnými schopnostmi: bývalý kapitán armádních rangerů Tucker Wayne a jeho vojenský cvičený pes Kain. Přímočará záchranná mise se však mění v nebezpečný boj o život, když Gray a jeho tým zjistí, že unesená žena je pouhým pěšcem v otřesném teroristickém komplotu s temnými důsledky. A skutečné nebezpečí teprve začíná…
Na opačném konci světa odhaluje požár na klinice asistované reprodukce v Jižní Karolině stovky let staré spiknutí s cílem manipulovat s naším genetickým kódem. Sigmě dochází čas na záchranu nevinného nenarozeného dítěte, které představuje klíč k záhadě a jehož samotná existence klade otázky o podstatě lidství:
Lze žít věčně?
A chtěli byste žít věčně? (Založil/a: Kůstka)

Draconian
  21. 4. 2013, 23:49
Musím říci, že už jsem měl trochu obavy, zda se nezačnu u Rollinse nudit. Přeci jen, píše stále schematicky stejné knihy, stejného žánru...jenže on je v tom žánru tak dobrý, že by byla škoda ho opouštět.
Navíc v Rodokmenu smrti vidím posun vpřed. Oproti minulé knize mi přijde příběh ještě lepší a čtivější. Navíc, co si budeme nalhávat, mám hlavní postavy ze série Sigma force opravdu rád. Hodně chválím za psovoda Tuckera a psa Kaina. Kapitoly napsané ze psího pohledu jsou hodně zajímavé a tady mne Rollins mile překvapil.
Suma sumárum....Rodokmen smrti se mi moc líbil a Rollins ukázal, že má stále, co říci...vlastně že má toho opravdu hodně, co říci. A i kdyby to bylo horší než píšu...já mu to stejně žeru:-)
VenDulin85
  8. 3. 2016, 20:16
Opět další strhující a dechberoucí příběh, u kterého, pokud jej čtete posloupně, fandíte hlavním postavám málem jako členům své rodiny. Co bych vypíchla? Skvělý návrat kapitánky Kat Bryantové, které to v terénu svědčí. Bezva zápletka, která i mě, naprostého ignoranta, co se vědy týče (hmm, jen vědy? Ticho!), uměla zabavit a samozřejmě patřičně vyděsit. Jediný nedostatek, který je možná jen povzdechnutím (nebo vydechnutím po těch osmi příbězích, kdy už znám Rollinsovo schéma a vím, kdy kde která bije), a sice že onen artefakt, profláknutou hůl Bachal Isu, nechali takhle nevyužitou. Nebylo by efektní, kdyby se o ni některá z hlavních postav aspoň na chvilku opřela? :-)
aceCZ
  10. 12. 2013, 7:46
Další skvěle naservírovaný thriller od "mistra" Rollinse. Jako skoro každou jeho knihu jsem i tuto přečetl během pár dní. Příběh a způsob, jakým ho autor podává mě nikdy nenechá se od ní odtrhnout. Také se mi velmi líbilo spojení dvojice Tucker a Kain, kdy sledujete části děje přímo z "psího" pohledu. Velmi zajímavý nápad. Moc se těším na další knihy.
HáTa94
  10. 8. 2015, 11:26
Tak tahle kniha mě úplně pohltila. Vůbec se mi nestalo, že bych si v některé kapitole říkala, aby už skončila a mohla bych číst tu linku, která mě zajímá. Pro mě jsou příběhy Sigmy asi nejlepší, které jsem kdy četla a její postavy nemohou být snad ani neoblíbené. Jsem moc ráda, že Rollins začal Bratrstvo trochu přibližovat. Kniha tím dostala trochu čerstvé krve a čtenář konečně pronikl trochu do tajemství tajemné organizace. Námět, i když znepokojivý, byl určitě dobrou volbou a nová dvojice v podobě Tuckera a Kaina je prostě skvělá. A nesmím zapomenout na pro mě asi nesmrtelné hlášky Kowalskeho, které mě v každé knize hrozně baví a už tak vážná témata a situace odlehčují. U mě Rodokmen smrti dostává plný počet bodů a stoupá mezi mé nejoblíbenější Rollinsovy knihy o Sigmě.
Indy
  19. 2. 2014, 10:32
Nejlepší kniha od Rollinse. Velice se mě líbilo vyprávení ze psího pohledu. Nová dvojce Kain a Trucker neměla chybu. Těším se na další knihy od tohoto autora, protože píše bezvadně!