Dlouhá cesta na jih

Dlouhá cesta na jih

Podtitul: Osmnáct zemí. Dvacet čtyři tisíc kilometrů. Dva motorkáři. Jedno úžasné dobrodružství…

Originální název: Long Way Down

Bodyart Press - 2013
ISBN: 978-80-87525-14-2

Bodyart Press (2013) 978-80-87525-14-2 410

V pořadí druhé dobrodružství známé herecké dvojice, tentokráte Afrikou. Cherley Boorman glosuje: Vzpomínám si, jak to začalo. Bylo to jednoho pozdního pátečního večera v říjnu 2004. Byli jsme v naší staré kanceláři na Bulwer Street. Všude byly krabice a kusy papíru, a veškeré vybavení bylo pryč. Několik minut jsme tam jen tak stáli a přemýšleli. Tady začala celá naše cesta "Na motorce kolem světa". Tady jsme to všechno plánovali, kontrolovali mapy; tady jsme poprvé uviděli ty motorky. Bylo to za námi. Objeli jsme svět. Byla to obrovská cesta. Impozantní dobrodružství. Ale teď už bylo po všem. Na zdech pořád ještě visely mapy a my zase stáli před nimi.
Ewan na mě mrknul. "Co říkáš, Charley?"
"Nevím."
"Jižní Afrika, nebo možná Indie?"
Podíval jsem se na něj: "Co takhle projet Afriku?"

Cestovatelská touha dvou dobrodruhů, Ewana McGregora a Chaleyho Boormana, po jejich senzační cestě kolem světa v roce 2004 neutuchla. Poté, co v Africe navštívili UNICEF, bylo jim jasné, že se musí vrátit a blíže se s tímto pozoruhodným světadílem seznámit. A tak se vydali na 24 000 kilometrů dlouhou dobrodružnou výpravu, při které se setkali s tím nejobtížnějším terénem a těmi nejpřátelštějšími lidmi na světě.

Při jízdě velkolepou krajinou, často v extrémních teplotách, čelili Ewan a Charley nejtěžším zkouškám svého života. Se svým příznačným humorem popisují dramata, nebezpečí a ryzí potěšení z další společné jízdy, tentokrát skrze kontinent plný divů a zázraků. (Založil/a: Moreanne)

Charley Boorman Charley Boorman
*23.04.1966

Ewan McGregor Ewan McGregor
*31.03.1971

Eloush98
  24. 8. 2013, 19:27
Cestopis jsem nikdy nečetla, proto nemám srovnání, ale každopádně jsem se u této knihy ohromně bavila, nenudila jsem se a snad jsem se i něco nového dozvěděla. Jen škoda, že ten překladatel je takové pako a dělá nesmyslné hrubky...