Žij a buď Drood

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Polaris - 2013
ISBN: 978-80-7332-199-4

Polaris (2013) 978-80-7332-199-4 360

Šestá kniha fantasy cyklu Tajné dějiny.
Jmenuji se Bond, Šaman Bond. Ve skutečnosti jsem ale Eddie Drood. Ano, jsem jeden z těch Droodů – rodiny, která co je lidstvo lidstvem, drží síly zla bezpečně ve stínech, kam patří. Nedávno mne postihl lehčí případ smrti, ale díky Molly, mé nejlepší kamarádce (která je čistě náhodou velice mocnou čarodějnicí), jsem se z toho už dostal. Moje rodina bohužel takové štěstí neměla. Za mé nepřítomnosti byla Síň Droodů zničena a všichni mí příbuzní byli pobiti. Takže jsem zůstal sám, poslední a jediný Drood.
Být posledním Droodem se mi nelíbilo ani trochu, to mi můžete věřit – naštěstí jsem záhy zjistil, že nic není tak, jak to vypadá. Někdo spustil dimenzionální stroj alfa rudá alfa a odeslal Síň Droodů do alternativní dimenze, načež ji nahradil jejím zpustošeným dvojníkem. Takže moje rodina tam někde pořád žije… ať už je to kdekoliv.
A na světě není síla, která by mi dokázala zabránit je najít. (Založil/a: Moreanne)