Consuela

Consuela
Originální název: Consuelo

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1988

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988) 462

Hrdinkou je chudý sirotek, dívka se zázračným pěveckým nadáním, která studuje z milosti starého hudebního skladatele. Její ryzí láska k příteli z dětství končí jeho zradou a hrdinka, nyní již uznávaná zpěvačka odjíždí na učitelovu radu do Čech, aby tam jako společnice v rodině místní šlechty zapomněla na svůj zármutek. Na tajmeném hradě uprostřed lesů se setkává s mladým hrabětem, náboženským vizionářem, jehož považuje jeho rodina za šíleného. Hrabě se do zpěvačky zamiluje, považuje ji za spásu svého života a chce si ji vzít. Dívka si je vědoma společenských rozdílů i nesouhlasu rodiny a proto odchází do Vídně, na dvoře pruského krále získá angažmá, cestou do Berlína se však dozví, že hrabě umírá. Vrací se na Šumavu a stane se jeho ženou. Po jeho smrti opouští hrad a definitivně odchází. (Založil/a: misssicccka)

George Sand George Sand
*01.07.1804 - †08.06.1876

Rames
  3. 7. 2015, 10:49
Velké překvapení, po tom co jsem věděla o autorčině životě na mě zapůsobila romantika a něžnost tohoto příběhu. Sandová používá neskutečně mnoho výrazů, takže popis děje je natolik bohatý že hrozí ztrátou dějové linky. Když se ale dokážeme oprostit od všech kudrlinek a přídavných slov , odmění nás svým smyslem pro napětí a popisy romantických míst.