Popravy podle protokolu

Popravy podle protokolu

Podtitul: Kontroverzní a šokující pohled na americký průmysl absolutního trestu zevnitř

Originální název: The execution protocol
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Schneider - 1993
ISBN: 80-85796-02-3

Schneider (1993) 80-85796-02-3 292

Je to první kniha, která s naprostou upřímností a otevřeností vypovídá, jaké je to žít a umírat v Americe v "řadě smrti".

I když ve Spojených státech čeká v současné době na popravu více jak 2 500 lidí, tak vlastně nikdo nic neví o tom, co se s nimi děje poté, když opadne publicita provádějící soudní řízení a rozsudek smrti až do jeho vykonání.

Po roce intenzivního pátrání se autor Stephen Trombley sám ponořil do přízračného světa průmyslu absolutního trestu a nastoupil výjimečnou osobní odyseu, která mu umožnila slyšet věci a být svědkem scén, které si většina z nás vůbec ani neumí představit.

Výsledkem je šokující pohled do historie a současné praxe státem povoleného zabíjení. Nepovedené popravy, kdy kolem hlavy odsouzeného vyšlehovaly plameny, šokující hororové scény v plynových komorách, neodborné připojení intravenózní kanyly, které vedlo k tomu, že že se smrtící chemikálie rostříkly po celé místnosti, k tomu všemu docházelo s děsivou pravidelností. Trombley nás ale seznamuje i s "progresivní" stránkou celé problematiky, s jediným inženýrem, který se plně zabývá výrobou popravčích zařízení, o nichž se příznivě vyjadřují nejen ti, kdož ho budou používat, ale dokonce i lidé, na nichž bude použito, na samotných vězních, odsouzeným k smrti.

Pohledem na vězení "Popravy podle protokolu" popisují přípravu popravčího zařízení i popravčího týmu. Je to moderní klasika, která změní váš pohled na problematiku absolutního trestu.

(zdroj: anotace nakladatele) (Založil/a: Mayaku)