Kosprd a Telecí

Kosprd a Telecí Originální název: Kosprd a Telecí

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03105-7

Albatros (2013) 978-80-00-03105-7 56

Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí…

Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i s nadsázkou popisuje život předškoláků a jejich nápady, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí, jejich „vejšplechty“ i dobrodružství jsou zachyceny věrohodně a vtipně. (Založil/a: BíláVrána)

Magyana
  27. 9. 2013, 7:30
Krátký a jednoduchý příběh o dvou dětech z mateřské školky.
Knížka má větší písmenka, takže si počte i začínající čtenář. Mému druhákovi se to velmi líbilo, takže ani neprotestoval, že musí číst. :D
Ta pátá hvězdička je poděkování autorce za to, že syn pro jednou četl bez vřískotu a scén (na rozdíl od školní čítanky...)
LenkaZ
  20. 12. 2015, 20:42
Milé příběhy dvou kamarádů ze školky. Syn se v knížce vyloženě viděl - taky chodí do školky, taky tam má nejlepší kamarádku... pouze doufám, že si z knížky neodnesl moc velkou inspiraci, vzhledem k tomu, že téměř celý příběh je o tom, jak se Kosprd a Telecí snaží ze školky utéct ;)
mitulka
  14. 7. 2013, 21:51
Pěkná knížečka o dvou dětech, kteří zažívají velká dobrodružství. Kniha se mi líbila, měla svižný děj i vtipné scénky. Je určena pro předškolní dětí, ale bude se určitě líbit i rodičům.
sasina
  3. 11. 2014, 10:29
půjčila jsem z knihovny, že si to přečteme s 5,5letým synem...toho knížka moc nezaujala, ale mě hodně, dočetla jsem si ji sama :-)