Originální název: The Seventh Scroll

Alpress (2015) 978-80-7466-728-2 512
Alpress (2004) 80-7362-113-4 510
Alpress (1999)
Alpress (1996)

Rok po celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II.
Mezi oběma příběhy však uplynulo čtyři tisíce let. Duraid a jeho nádherná manželka Royana jako první objeví hrobku královny Lostris. Naleznou zde pergameny, ve kterých truchlící Taita popisuje pohřeb faraona Mamose i s veškerým jeho bohatstvím. Senzační odkaz ze záhrobí se stane vodítkem k hledání báječného pokladu a rozluštění faraonova tajemství. Rozpoutá se divoká bitva, ve které mnozí jednají bez zábran, aby dosáhli svých cílů.
Řeka bohů II je svým dějem i stylem důstojným pokračováním Řeky bohů.

Richie
  2. 10. 2014, 18:02
Dobrodružný román ze současnosti, který je jen částečně spojen s předchozím dílem z období ze starověkého Egypta. Smith píše své romány dobře - správně mixuje tu směs napětí, dobrodružství a romantiky tak, aby čtenář byl ke čtení připoután až do poslední stránky. Pro mě je to přece jenom násilné a i to natahování příběhů do mnohasetstránkových svazků je nadmíru. Kniha se mi líbila o malinko méně než první díl, ale i tak to bylo příjemné čtení. 60%
rahzul
  24. 1. 2014, 17:58
Příběh pokračuje o tisíce let později, nic mu to ale neubírá na poutavosti. Sympatickým hlavním hrdinům jsem fandil od začátku do konce a nakonec i Taita předvede své genium. Přečteno za den a půl. Paráda
VaclavB
  4. 2. 2015, 14:04
První díl mě zaujal, ten druhý uchvátil. Skvělé navázání na původní příběh, i když oba děje rozdělují tisíce let. Autor vtipně mystifikuje mimo jiné uvedením odkazu na svou vlastní osobu. Dobrodružně-akční trhák, za který by se nemusel stydět ani Indiana Jones. Vůbec mi nevadí, že se to neodehrává ve starobylém egyptě.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 14:47
Tolik jsem se těšil na další dobrodružství Taity, a hle ... On nikde a starobylý Egypt také. Překvapeně jsem četl příběh ze současnosti a jen pomalu se dostával do děje. Ovšem pak to stálo za to. Velice dobře propojená současnost s minulostí. A Taita opět boduje.
bratr_jezek
  18. 12. 2014, 9:59
Navazuje na první díl mystickou stavbou Taity, geniálního eunucha z dob, kdy Egyptu vládl faraon. Po stopách této pyramidy se v současnosti vydá nesourodá dvojice, která však snadno strčí do kapsy i Indiana Jonese, když je to potřeba. Velmi důstojné pokračování prvního dílu.
Ra-Amon
  6. 4. 2012, 17:47
Druhý díl řeky Bohů byl pro mě ještě lepší než díl první. Svižnější děj,perfektně zasazený do africké přírody. Jen trošku přehnaný,jak už bývá u takových příběhů,že hlavní hrdinové mají 7 životů a nad inteligentní vlastnosti. Dávám pět hvězdiček a doporučuji.
hasickat
  15. 8. 2011, 16:47
úžasná návaznost na první díl, i když mezi nimi je několik tisíc let rozdíl. K třetímu dílu jsem se ještě nedostala, ale doufám, že bude minimálně tak skvělá jako první a druhý díl.
Veve721
  28. 9. 2016, 14:06
Napínavé a dobře se to čte. Sice hozené do současnosti, ale to vůbec to nevadí. Mně zápletka bavila.
felisr
  29. 9. 2016, 9:31
Tak na tuhle knížku si pamatuju přesně - zkazila jsem si u ní totiž oči, jak jsem jí tajně hltala pod peřinou s baterkou. Nešlo se odtrhnout, pořád samé napínavé zvraty.
Sandalkar
  24. 4. 2014, 11:34
Byla jsem nadšenější než z prvního dílu, sice se to pomalu rozjíždí, ale konec stojí za všechny prachy! Doporučuji milovníkům Indiana Jonese :-)
škodnejtapír
  20. 12. 2011, 22:46
Líbí se mi, že zde autor několikrát zmíní i svoje vlastní jméno a sám sebe popisuje jako "úchyláka":-) Jak píše hasickat, druhý díl parádně navazuje na ten první a vlastně ho i doplňuje, až člověk skoro přemýšlí, že se to vše opravdu stalo. Hlavní postavy si opět zamilujete a budete jim fandit, takže všem nadšencům z jedničky určitě doporučuji si přečíst i dvojku;-)
itomisak
  9. 2. 2012, 15:38
Narozdíl od prvního dílu mě tento druhý tolik nenadchl, nicméně i tak se mi knížka líbila a těším se až se začtu do pokračování