Odcházení

Originální název: Odcházení

Respekt Publishing - 2007
ISBN: 978-80-903766-1-8

Respekt Publishing (2007) 978-80-903766-1-8 88

Václav Havel v úvodu ke své nové hře píše, že hry jsou určeny na hraní, nikoli na čtení, a divadelní texty skromně označuje za polotovar, ale jeho Odcházení, hru netradičně vydávanou dlouho před jejím uvedením, vidíme docela jinak: jako hluboký, vzrušující, rafi -novaný, ale přitom zábavný text. Ovšem smích, který v nás vyvolává, nakonec mrazí.

V knize uvedeno chybně ISBN 978-80-903766-0-1.
(zdroj: Databáze Národní knihovny ČR) (Založil/a: aktak)

vladislaus
  24. 12. 2011, 14:53
Tuto hru jsem četl již před časem. Je dobrá, ale v psané formě jsou divadelní hry vždy suchopárné. Dnes ( po nedávné smrti autora ) jsem zhlédl i film, který této hře přidává ten živý aspekt, i dotkl jsem se Havlovy duše, kterou filmu, hře i našim životům vtiskl.
Antonín
  28. 10. 2012, 20:12
Odcházení je velice působivou hrou s ještě působivějším autorem. Během četby jsem se bavil. Než jsem začal číst přemýšlel jsem o jaké odcházení půjde. Napadla mě spousta věcí, odchod ze zaměstnání, od rodiny, od přátel, z politiky ... a spousta jiných. A k mému překvapení se ve hře objevují skoro všechny typy odcházení, které mne napadly. Děj se rozvíjel docela rychle, než jsem si stačil zapamatovat osoby, tak Rieger odjížděl v kočáře. Doporučuji k přečtení.
Na film jsem se díval hned po dočtení. Skvělá hra, skvélé obsazení, skvělý autor. K tomu není co dodat ...
PiGiFr
  26. 5. 2015, 14:09
Hlas: (z reproduktoru) Prosím herce, aby hráli pokud možno civilně, přirozeně, bez groteskních gest či komických grimas, zkrátka aby se nepokoušeli učinit hru zábavnější tím, že se všelijak pitvoří. Děkuji.

Obávám se, že nejde napsat jakýkoliv komentář, který by u tohoto díla nebyl protimluv. Nebo prázdná fráze.
"S přáním příjemného nedělního odpoledne nad dobrou knihou -"
Není zač. Mat!
LukaJad
  17. 7. 2012, 15:11
Odcházení je geniální dílo Václava Havla, které tím nejlepším způsobem uzavírá jeho dramatickou tvorbu. Film jsem ještě neviděl, ale včera jsem si hru přečetl a jsem z ní nadšený. To, co nám chce Havel touto hrou sdělit, je stále aktuální, a to je např. politické pokrytectví a hon za mocí (Klein).
Terezadv
  14. 8. 2012, 1:50
Z této knížky jsem maturovala v ulítlé státní maturitě.. A bylo to skvělé, za jedna! Díky výbornému dílu! Na které opravdu nikdy nezapomenu..
jamjam
  10. 1. 2012, 22:28
Smysl pro humor a sebeironii ve hře, která je syntézou a završením autorovy tvorby. Filosof na trůně děkuje za vypnuté mobilní telefony, protože pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí:-)