Aargh! 12

Aargh! 12 Originální název: Aargh! 12

Analphabet Books - 2013
ISBN: 978-80-904467-6-2

Analphabet Books (2013) 978-80-904467-6-2 128

Zatímco letošní KomiksFEST! představoval valonské autory, dvanácté číslo komiksové revue AARGH! se zaměřilo na sousední vlámskou scénu. „Belgie má pověst komiksové velmoci, její nefrancouzská polovina ovšem zůstává neprávem poněkud upozaděná. Málo se ví, že vlámskou národnost má třeba autor Lucky Luka Morris nebo Marvano, zajímavé práce ale produkuje i tamní nezávislá scéna,“ napsal nám jeden z aarghonautů Tomáš Prokůpek
V čísle nechybí ani druhý zakladatel Tomáš Kučerovský, vedle něho dostali z domácích autorů prostor Dan Černý, Václav Šlajch nebo vítězky soutěže CZ.KOMIKS.11. Již tradiční dvě verze obálky vytvořili Tomáš Chlud a čerstvě objevený kreslíř Michal Suchánek, s oběma AARGH! #12 přinese rozhovory.
Nejdelším příspěvkem je s více než dvaceti stranami příběh Baba Jaga a vlk z dílny Čechokanaďana Marka Čolka, který za něj v roce 2011 dostal kanadskou národní cenu Joea Shustera. (Založil/a: alča87)