Znamení Athény

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1694-8

Fragment (2013) 978-80-253-1694-8 528

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva... (Založil/a: lera)

Bloodym
  29. 11. 2013, 12:13
Podle mého názoru nejlepší kniha autora. Spojí hlavní hrdiny předchozích dvou knih, dopřeje jim kratičkou chvíli klidu a pak je svižným tempem pošle na nebezpečnou cestu plnou dobrodružství přes celé Spojené státy a oceán až do Říma. Byla jsem nadšená, když jsem po otevření zjistila, že příběh budeme sledovat i z pohledu Annabeth, dcery Athény. Velmi oceňuji Riordanovo zpracování dívčích charakterů a Annabeth je pro mě jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) dívčích postav s jakou jsem se v literatuře setkala. Je skoro až smutné, že takovou postavu napíše chlap a ženská napíše někoho, jako je Bella ze Stmívání :). Přestože už se jedná o osmý román vycházející (a to k tomu nepočítám 7 povídek) z řeckořímské mytologie, oceňuji, že se autor neopakuje. Kniha je napínavá a bavila jsem se od začátku do konce. Jen jsem ráda, že jsem knihu dočetla na pláži a ne doma, protože bych díky konci možná sehrála scénu z filmu Terapie láskou :)
Ajka13
  20. 2. 2016, 12:27
Knihu jsem četla nejprve anglicky a poté až česky, ale celkově jsem ji četla opravdu dlouho. Nevím, jestli to bylo samotnou knihou, nebo nějakým mým zvláštním rozpoložením, ale celkově mi přijde tato série spádově pomalejší, než Percy Jackson. Uvidíme, jak se bude vyvíjet další díl. Je pravda, že cliffhanger na konci této knihy opravdu donutí člověka přečíst si pokračování ;-)
Rumbelle
  29. 1. 2015, 13:22
Tato kniha je vážně nejlepší ze série Bohové Olympu, které jsem zatím přečetla. Děj je napínavý, postavy báječné. Hlavně Percy Jackson - toho mám nejradši, fandím mu ze všech polobohů nejvíc. Děj se odehrává více méně v Římě. Spíš mám raději Řecko, a proto se už těším na další díl.
Demisha
  21. 11. 2016, 9:35
Podle mě jedna z nejlepších knih s Percy Jacksonem. Příběh jsem si oblíbila hned na začátku, krásně plynul, v jednom kuse se něco dělo a když už jsem si říkala, že bude chvíli klid, BUM! =) Postavu Piper a Hazel jsem si oblíbila o něco víc, jelikož zase dostaly prostor svými kapitolami a příběhem, ale Frank mi lezl na nervy až do dobré tři čtvrtiny knihy, především svým postojem k Leovi, který mu nic neudělal. Leo měl klasicky zase naloženo pocitů viny, která svým způsobem v jednom kuse padá na něj. Doufám, že se to v dalších dílech změní.
Na začátku téhle série jsem se bála, že Percyho zastíní Jason a bude sedmi polobohům velet on, stejně jako bude mít hlavní linii děje on, ale teď je mi jasné, že otravný Jason je schopný kvalitního boje jen po boku Percyho a přátel a na to, aby velel, prostě nemá. Zato Percyho linka příběhu se mi neskutečně líbila, je to rozený vůdce. Obdivuju Riordana za to, jak Percyho popsal. Ze slov sálal respekt a autorita a láska k Annabeth. Možná ten konec mě zaskočil, ale o to víc se těším na další díl. Doufám, že se tam zase objeví můj šílený satyr a Dionýsos =)
Alenes
  15. 2. 2014, 19:55
Myslím, že tahle kniha je má nejoblíbenější z celé série Bohové Olympu, když nepočítám ty díly, které ještě nevyšly. Bylo to skvělé! Každá postava tam měla svůj vlastní postoj.. moc se mi líbí, jak Piper ovládá čaromluvu, nebo že se Frank dokáže měnit ve zvířata, anebo že Jason dokáže létat.. U Hazel mě to moc nepřekvapuje, protože znám jejího bratra Nika :) když jsem poprvé zjistila, že Hazel je Nikova sestra, pomyslela jsem na Biancu. :( Chudáček :/ Ale přejděme zpět k ději.. neboli k postvavám, které tady hodnotím.. Leo je nařadě.. líbí se mi na něm smysl pro humor, který dokáže využít k zničení nestvůr, nebo k Narcisovi :D (fakt super scénka) Echo jsem si oblíbila hned ze začátku.. je mi jí líto, že musí po všech opakovat :/ na řadě je myslím Percy a Annabeth.. je to moc dlouhé, proto jim často říkám Percabeth :D (už to používám i jako moji přezdívku :)) Takže.. Percy.. není co řešit.. miluju ho už od první série! :3 a Annabeth jsem asi dva díly neměla moc ráda, protože se hodně zajímala o Luka, a já Luka nemám ráda.. :) ale pak konečně přešla k Percymu a já jsem si jí oblíbila :D jsou to ten nejlepší pár! :3 Teď k ději.. všechny scénky jsou bezvadné.. líbí se mi, jak Frank načape Percabeth, jak leží na nějakém místě, který našla Annabeth :) Anebo jak Piper vidí ty vize ve své dýce.. nebo jak spolu bojují Percy a Jason.. a plno dalších.. u tohoto dílu nechyběly ani slzy.. brečela jsem úplně na konci, kde (SPOILER) spadnou do Tartaru.. Už tu poslední větu té kapitoly umím nazpaměť.. myslím, že to stačí, a že jste pochopili, jak moc se mi tento díl líbil :D
anulajs
  27. 3. 2014, 10:39
Setkáme se v této sérii s Poseidonem, Diem atd.??? Mám ráda části kde Percy mluví s otcem (Poseidonem).