Anastázie

Originální název: Anastasia

Egmont - 1998
ISBN: 80-7186-221-5

Egmont (1998) 80-7186-221-5 93

Dobrodružný fantastický příběh o ruské princezně, která přežila zkázu rodu Romanovců. Její babička, žijící v Paříži, vypsala vysokou odměnu za nalezení vnučky. Toho se chopí podvodník spolu s bývalým sluhou ze Zimního paláce. Vyhledají dívku Aňu, absolventku sirotčince, která ztratila paměť, a po napínavé cestě ji dopraví do Paříže. Dívka, která je zřejmě skutečnou princeznou Anastázií, však zvolí lásku bývalého sluhy před přepychem. Fantastický živel zde představuje mnich Rasputin, který s pomocí kouzelného relikviáře usiluje o zničení Romanovců. Ilustrace jsou ve stylu Disney. (Založil/a: Kůstka)

Walt Disney Walt Disney
*05.12.1901 - †15.12.1966

VerenaLord
  1. 12. 2013, 1:27
Překrásná ruská princezna Anastazie, jejíž šaty jsem ji vždycky záviděla. Podle mě je příběh až moc nedětský, ale i přesto krásný.
moonchild
  26. 10. 2013, 16:08
Nádherná pohádka o ztracené ruské princezné z rodu Romanovců.Z tohohle příběhu se už pomalu stává legenda.
Anetttt
  27. 12. 2015, 20:10
Úžasná pohádka, ke které jsem se vracela pořád dokola. Každý den před spaním jsem si ji musela vždy přečíst, bez této knihy jsem málem skoro nikdy neusla. Pro děti moc krásná pohádka, lehké čtení a krásné obrázky.